درآمد ساختمان سازی در کانادا

به طور کلی، متوسط دستمزد ساعتی کارگران ساختمانی بسته به سطح شغل و تجربه حدود ۲۵ تا ۳۵ دلار در ساعت است. کارگران ماهر مانند برقکار، لوله کش و نجار می توانند تا ۵۰ دلار در ساعت یا بیشتر درآمد کسب کنند. مدیران ساخت و ساز در کانادا به طور متوسط ۹۰.۰۰۰ تا ۱۲۰.۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.

صنعت ساخت و ساز در کانادا یکی از بزرگترین بخش های اقتصاد این کشور است که میلیون ها نیروی متخصص و کارگر را در سراسر کشور استخدام می‌کند. این صنعت به دلیل افزایش تقاضا برای توسعه زیرساخت‌ها، ساختمان‌های تجاری و مسکونی و پروژه‌های نوسازی، در طول سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال رشد بوده است.

میزان درآمد ساختمان سازی در کانادا بسته به موقعیت شغلی، تجربه کار و استانی که در آن فعالیت می کنید متفاوت است.

 

ساخت و ساز در کانادا

ساخت و ساز در کانادا یکی از بزرگترین بخش‌های اقتصاد این کشور است که میلیون‌ها نیروی متخصص و کارگر را در سراسر کشور استخدام می‌کند. این بخش به دلیل افزایش تقاضا برای توسعه زیرساخت‌ها، ساختمان‌های تجاری و مسکونی و پروژه‌های نوسازی، در طول سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال رشد بوده است. این صنعت به دلیل ایجاد اشتغال، تحقیق و توسعه، تجارت و زیرساخت، ارزش اقتصادی زیادی را تولید می‌کند. این صنعت همچنین تحت نظارت قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌ای است که ایمنی کارگران و مردم را تضمین می‌کند.

 

 

استان هایی از کانادا که بیشترین ساخت و ساز را دارند:

این بخش به دلیل افزایش تقاضا برای توسعه زیرساخت‌ها، ساختمان‌های تجاری و مسکونی و پروژه‌های نوسازی، در طول سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال رشد بوده است.

به طور کلی، استان‌هایی که فعالیت بسیار زیاد در حوزه ساختمان دارند، عبارتند از:

  • آلبرتا

آلبرتا: این استان دارای بیشترین تولید ناخالص داخلی در کانادا است و به عنوان قلب صنعت نفت و گاز این کشور شناخته می‌شود. این استان همچنین دارای پروژه‌های بزرگ ساخت و ساز در زمینه‌های مسکن، تجاری، صنعتی و عمومی است.

  • بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا: این استان دارای بالاترین رشد جمعیت در کانادا است و به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرت شناخته می‌شود. این استان همچنین دارای پروژه‌های ساخت و ساز در زمینه‌های حمل و نقل، زیرساخت، مسکن و تجاری است.

  • انتاریو

انتاریو: این استان دارای بیشترین جمعیت و تولید ناخالص داخلی در کانادا است و به عنوان مرکز اقتصادی و مالی این کشور شناخته می‌شود. این استان همچنین دارای پروژه‌های ساخت و ساز در زمینه‌های مسکن، تجاری، صنعتی، زیرساخت و انرژی است.

چه نوع پروژه‌هایی در صنعت ساخت و ساز کانادا اجرا می‌شود:

صنعت ساخت و ساز کانادا دارای انواع مختلفی از پروژه‌هایی است که در زمینه‌های مختلفی اجرا می‌شوند. برخی از این پروژه‌ها عبارتند از:

پروژه‌های زیرساختی: این پروژه‌ها شامل ساخت و نوسازی راه‌ها، پل‌ها، فرودگاه‌ها، راه‌آهن، بنادر، تونل‌ها، شبکه‌های آب و فاضلاب، شبکه‌های انرژی و ارتباطات و سایر سازه‌های عمومی هستند.
پروژه‌های مسکن: این پروژه‌ها شامل ساخت و نوسازی خانه‌های خانوادگی، آپارتمان‌ها، کاندومینیوم‌ها، ویلاها، تاون‌هاوس‌ها، کلبه‌ها و سایر ساختمان‌های مسکونی هستند.
پروژه‌های تجاری: این پروژه‌ها شامل ساخت و نوسازی ادارات، مراکز خرید، هتل‌ها، رستوران‌ها، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، موزه‌ها، تئاترها، استادیوم‌ها و سایر ساختمان‌های تجاری و خدماتی هستند.
پروژه‌های صنعتی: این پروژه‌ها شامل ساخت و نوسازی کارخانه‌ها، معادن، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، پمپ بنزین‌ها، انبارها، کارگاه‌ها و سایر ساختمان‌های صنعتی و تولیدی هستند.

پیمانکار ساخت و ساز در کانادا

چطور می‌توانید به عنوان پیمانکار در صنعت ساخت و ساز کسب و کار راه اندازی کنید؟

ابتدا باید یک ایده مطمئن و عالی پیدا کنید که برای آن تقاضا و بازار وجود داشته باشد و از سایر رقبا متمایز باشید.
سپس باید بازار را با دقت بررسی کنید و نیازها، انتظارات و رفتار مشتریان خود را شناسایی کنید.
سوم، باید یک برنامه کسب و کار تهیه کنید که شامل اهداف، استراتژی‌ها، بودجه، تحلیل ریسک، تحلیل رقابت و برآورد سود و زیان شما باشد.
چهارم، باید مجوزها و مدارک لازم برای فعالیت به عنوان پیمانکار را اخذ کنید. این مجوزها و مدارک بسته به استانی که در آن فعالیت می‌کنید متفاوت است و ممکن است شامل مجوز کسب و کار، بیمه مسئولیت مدنی، بیمه کارگران، مجوز ساخت و ساز، مجوز حرفه‌ای و غیره باشد.
پنجم، باید تیم انسانی، تجهیزات و مواد مورد نیاز خود را تأمین کنید. شما باید افراد ماهر و متخصص را برای انجام پروژه‌های مختلف استخدام کنید و با آنها قراردادهای شفاف و قانونی ببندید. همچنین باید تجهیزات و مواد با کیفیت و قیمت مناسب را از تأمین‌کنندگان معتبر خریداری کنید.
ششم، باید بازاریابی و تبلیغات خود را انجام دهید. شما باید راه‌های مختلفی را برای جذب مشتریان و افزایش شناخت‌پذیری برند خود بکار بگیرید. می‌توانید از راه‌های سنتی مانند توزیع بروشور، تبلیغ در روزنامه و رادیو و یا راه‌های نوین مانند ساخت وب‌سایت، حضور در شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌مارکتینگ استفاده کنید.

تحصیلات لازم برای کار در صنعت ساخت و ساز کانادا

برای کار در صنعت ساخت و ساز کانادا، شما باید تحصیلات، آموزش و تجربه لازم را داشته باشید. پیش نیازها بسته به رشته خاصی که فرد علاقه مند به دنبال کردن آن است، متفاوت است.

به عنوان مثال، برای تبدیل شدن به یک مدیر ساخت و ساز، معمولاً مدرک لیسانس در مدیریت ساخت و ساز یا یک رشته مرتبط مورد نیاز است. اما برای کار به عنوان نجار یا برقکار، شما باید یک برنامه کارآموزی را تکمیل کنید و گواهی یا مجوزهای مورد تایید دولت کانادا را دریافت کنید. بنابراین، برای برخی از شغل‌ها در صنعت ساخت و ساز کانادا، مدرک کارشناسی یا بالاتر لازم است و برای برخی دیگر، مدرک دیپلم یا کارآموزی کفایت می‌کند.

 

درآمد ساختمان سازی در کانادا از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴

بر اساس گزارشات، متوسط درآمد ساعتی کارگران ساختمانی در کانادا از سال 2020 تا 2024 از 25 دلار به 35 دلار افزایش یافته است. این درآمد بسته به سطح شغل، تجربه، موقعیت جغرافیایی و تقاضای کارگران ساختمانی در آن منطقه متفاوت است. مدیران ساخت و ساز در کانادا به طور متوسط 90،000 تا 120،000 دلار در سال درآمد دارند.

جدول از متوسط درآمد ساعتی کارگران ساختمانی در کانادا بر اساس استان ها

بر اساس گزارشات، متوسط درآمد ساعتی کارگران ساختمانی در کانادا از سال 2020 تا 2024 از 25 دلار به 35 دلار افزایش یافته است. این درآمد بسته به سطح شغل، تجربه، موقعیت جغرافیایی و تقاضای کارگران ساختمانی در آن منطقه متفاوت است. مدیران ساخت و ساز در کانادا به طور متوسط 90،000 تا 120،000 دلار در سال درآمد دارند. اگر می خواهید بیشتر در مورد فرصت های سرمایه گذاری در صنعت ساخت و ساز کانادا بدانید، می توانید این لینک را ببینید.

جدول از متوسط درآمد ساعتی کارگران ساختمانی در کانادا بر اساس استان ها از سال 2020 تا 2024

استان ۲۰۲۰ ۲۰۲۱ ۲۰۲۲ ۲۰۲۳ ۲۰۲۴
آلبرتا ۳۰.۵۰ ۳۱.۵۰ ۳۲.۵۰ ۳۳.۵۰ ۳۴.۵۰
بریتیش کلمبیا ۲۹.۰۰ ۳۰.۰۰ ۳۱.۰۰ ۳۲.۰۰ ۳۳.۰۰
مانیتوبا ۲۵.۵۰ ۲۶.۵۰ ۲۷.۵۰ ۲۸.۵۰ ۲۹.۵۰
نیوبرانزویک ۲۴.۰۰ ۲۵.۰۰ ۲۶.۰۰ ۲۷.۰۰ ۲۸.۰۰
نیوفاندلند و لابرادور ۲۶.۵۰ ۲۷.۵۰ ۲۸.۵۰ ۲۹.۵۰ ۳۰.۵۰
نواسکوشیا ۲۳.۵۰ ۲۴.۵۰ ۲۵.۵۰ ۲۶.۵۰ ۲۷.۵۰
انتاریو ۲۷.۵۰ ۲۸.۵۰ ۲۹.۵۰ ۳۰.۵۰ ۳۱.۵۰
ایل دو پرنس ادوارد ۲۲.۵۰ ۲۳.۵۰ ۲۴.۵۰ ۲۵.۵۰ ۲۶.۵۰
کبک ۲۶.۰۰ ۲۷.۰۰ ۲۸.۰۰ ۲۹.۰۰ ۳۰.۰۰
ساسکاچوان ۲۸.۰۰ ۲۹.۰۰ ۳۰.۰۰ ۳۱.۰۰ ۳۲.۰۰

حداقل میانگین و حداکثر در آمد کار ساختمان سازی در کانادا در جدول

متوسط درآمد ساعتی کارگران ساختمانی در کانادا از سال 2020 تا 2024 از 25 دلار به 35 دلار افزایش یافته است. این درآمد بسته به سطح شغل، تجربه، موقعیت جغرافیایی و تقاضای کارگران ساختمانی در آن منطقه متفاوت است. مدیران ساخت و ساز در کانادا به طور متوسط 90،000 تا 120،000 دلار در سال درآمد دارند.

حداقل، میانگین و حداکثر درآمد ساعتی کارگران ساختمانی در کانادا بر اساس استان ها از سال 2020 تا 2024

استان حداقل میانگین حداکثر
آلبرتا ۱۵.۰۰ ۳۲.۵۰ ۵۰.۰۰
بریتیش کلمبیا ۱۴.۶۰ ۳۱.۰۰ ۴۷.۴۰
مانیتوبا ۱۱.۹۰ ۲۶.۵۰ ۴۱.۱۰
نیوبرانزویک ۱۱.۷۵ ۲۶.۰۰ ۴۰.۲۵
نیوفاندلند و لابرادور ۱۲.۵۰ ۲۸.۵۰ ۴۴.۵۰
نواسکوشیا ۱۲.۹۵ ۲۵.۵۰ ۳۸.۰۵
انتاریو ۱۴.۲۵ ۲۹.۵۰ ۴۴.۷۵
ایل دو پرنس ادوارد ۱۲.۸۵ ۲۴.۵۰ ۳۶.۱۵
کبک ۱۳.۵۰ ۲۸.۰۰ ۴۲.۵۰
ساسکاچوان ۱۱.۴۵ ۳۰.۰۰ ۴۸.۵۵

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top