آزمون آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI چیست ؟

آزمون آیلتس UKVI یک آزمون زبان انگلیسی است که برای افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل، یا کار در انگلستان را دارند، طراحی شده است. این آزمون توسط اداره ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) مورد تایید است و در مراکز خاصی برگزار می شود. این آزمون در محتوا و ساختار با آزمون آیلتس معمولی فرقی ندارد، اما کارنامه و هزینه آن متفاوت است.

این آزمون در چند نوع مختلف برای اهداف مختلف ارائه می شود.

 

انواع آزمون UKVI

آزمون آیلتس UKVI یک آزمون امن برای دولت بریتانیا است که متقاضیان مهاجرت یا تحصیل در این کشور باید در آن شرکت کنند. این آزمون برای اثبات توانایی شما در زبان انگلیسی است اگر مایل به مهاجرت و تحصیل در انگلستان هستید. این آزمون در محتوا فرقی با دیگر آزمونهای آیلتس ندارد ولی محل آزمون باید دارای مشخصات خاص و مورد تایید انگلستان باشد1. این آزمون دارای انواع مختلفی است که بسته به هدف شما و روش مهاجرتی که در نظر دارید باید انتخاب شود. انواع آزمون آیلتس UKVI عبارتند از:

IELTS for UKVI (Academic): برای افرادی که قصد دارند در دانشگاه‌های انگلستان ادامه تحصیل بدهند یا مجوز کار در انگلستان بگیرند.
IELTS for UKVI (General Training): برای افرادی که می‌خواهند به انگلستان مهاجرت کنند یا دانش‌آموزانی که قبل از دوره دانشگاه قصد تحصیل دارند.
IELTS Life Skills A: برای افرادی که یک فامیلی در انگلستان دارند و می‌خواهند برای ملحق شدن به خانواده خود به آنجا سفر کنند.
IELTS Life Skills A2: برای افرادی که می‌خواهند به همسر یا شریک زندگی خود در انگلستان ملحق شوند.
IELTS Life Skills B1: برای افرادی که قصد اقامت دائم یا شهروندی در انگلستان را دارند.

مدارک آزمون UKVI

برای شرکت در آزمون UKVI IELTS، شما باید مدارک زیر را داشته باشید:

  • یک پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد.
  • یک عکس رنگی با ابعاد ۴۵×۳۵ میلی‌متر که حداکثر ۶ ماه قبل گرفته شده باشد.
  • یک فرم ثبت‌نام که از سایت رسمی آزمون دانلود کرده و با دقت پر کرده باشید.
  • یک رسید پرداخت هزینه آزمون که نشان دهد شما هزینه آزمون را به حساب موسسه برگزار کننده واریز کرده‌اید.

این مدارک را باید در روز آزمون به مرکز آزمون ببرید و به نماینده موسسه نشان دهید. اگر مدارک شما ناقص یا غیرمعتبر باشد، شما اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت و هزینه آزمون را هم بازگردانده نخواهید گرفت. بنابراین، لطفاً از صحت و کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید.

هزینه آیلتس UKVI در ایران

هزینه آیلتس UKVI در ایران در سال ۲۰۲۳ مبلغ ۶۷۹۵۰۰۰ ریال (شش میلیون و هفتصد و نود پنج هزار تومان) است. این هزینه ممکن است بسته به نرخ ارز و تغییرات قیمت لیر ترکیه تفاوت داشته باشد. آیلتس UKVI یک آزمون زبان انگلیسی مطمئن (SELT) است که برای افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل، کار یا شهروندی در انگلستان را دارند، مورد نیاز است. این آزمون توسط وزارت کشور بریتانیا تأیید شده است و باید در مراکز مشخصی برگزار شود. این آزمون در چهار نوع آکادمیک، عمومی، Life Skills A1 و Life Skills B1 برگزار می‌شود که بسته به هدف شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید بدانید که کدام آزمون برای شما مناسب است، می‌توانید به فهرست بازبینی ویزای دولت بریتانیا مراجعه کنید.

زمان برگزاری آیلتس UKVI در ایران

در پست های قبلی اپلای نو در خصوص زمان برگزاری آیلتس ۲۰۲۴ صحبت کردیم .در خصوص زمان دقیق برگزاری آزمون آیتلس می توانید به سایت ایرسافام مراجعه کنید.

تفاوت بین آیلتس و آیلتس UKVI

تفاوت بین آیلتس و آیلتس UKVI در این است که آیلتس UKVI یک آزمون زبان انگلیسی مطمئن (SELT) است که توسط وزارت کشور بریتانیا تأیید شده است و برای افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل، کار یا شهروندی در انگلستان را دارند، مورد نیاز است. این آزمون باید در مراکز مشخصی برگزار شود و در مورد نظارت و هزینه برگزاری تفاوت‌هایی با آیلتس معمولی دارد. این آزمون در چهار نوع آکادمیک، عمومی، Life Skills A1 و Life Skills B1 برگزار می‌شود که بسته به هدف شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید. آیلتس معمولی یک آزمون زبان انگلیسی بین‌المللی است که برای ارزیابی توانایی شما در استفاده از انگلیسی در محیط‌های آکادمیک، اجتماعی و کاری طراحی شده است. این آزمون در بیش از 140 کشور و توسط بیش از 10 هزار نهاد پذیرفته می‌شود. این آزمون در دو نوع آکادمیک و عمومی برگزار می‌شود که بسته به نیاز شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید.

آیا آزمون UKVI IELTS سخت‌تر از آزمون آیتلس اصلی است؟

خیر، آزمون UKVI IELTS سخت‌تر از آزمون IELTS معمولی نیست. هر دو آزمون در محتوا و ساختار یکسان هستند و از منابع مشابهی برای سوالات استفاده می‌کنند. تنها تفاوت آنها در این است که آزمون UKVI IELTS توسط اداره مهاجرت بریتانیا تأیید شده است و برای افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل، کار یا شهروندی در انگلستان را دارند، مورد نیاز است. این آزمون باید در مراکز مشخصی برگزار شود و در مورد نظارت و هزینه برگزاری تفاوت‌هایی با آزمون IELTS معمولی دارد.

سوالات متداول

آیا برای شرکت در آزمون UKVI به گذشت دوره‌ای خاص الزامی است؟

خیر، برای شرکت در آزمون UKVI به گذشت دوره‌ای خاص الزامی نیست. شما می‌توانید در هر زمانی که آمادگی خود را احساس کنید، در این آزمون ثبت‌نام کنید. اما باید توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای انگلستان، شما باید در مراکز آزمونی که مورد تایید سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان هستند، شرکت کنید. همچنین باید نمره مورد نیاز برای نوع ویزایی که می‌خواهید درخواست کنید را کسب کنید.

از کجا میتوانم برای آزمون آیتلس یو کی وی ای ثبت نام بکنم ؟

اگرقصد مهاجرت به انگلستان را دارید میتوانید برای ثبت نام آزمون آیتلس به سایت https://ielts.idp.com/book مراجعه بکنید.

 

برای گذراندن آزمون UKVI چه تسلطی به زبان اصلی لازم است؟

برای گذراندن آزمون UKVI، شما باید توانایی زبان انگلیسی خود را در چهار مهارت شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن اثبات کنید. سطح تسلط شما بستگی به نوع ویزایی که می‌خواهید درخواست کنید دارد.

برای مثال، اگر می‌خواهید به عنوان همسر یا شریک زندگی به بریتانیا ملحق شوید، باید در آزمون IELTS Life Skills A1 شرکت کنید و حداقل نمره 4 را کسب کنید. اما اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های بریتانیا تحصیل کنید، باید در آزمون IELTS for UKVI (Academic) شرکت کنید و حداقل نمره 5.5 را کسب کنید. برای اطلاع از نمره مورد نیاز برای هر نوع ویزا، می‌توانید از این راهنما استفاده کنید.

 

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top