هزینه های بعد از قبولی در لاتاری چقدر است؟

هزینه های برندگان لاتاری یا هزینه های بعد از قبولی در لاتاری موضوعی ای است که در این مقاله از اپلای نو میخواهیم در مورد آن صحبت بکنیم . توجه داشته باشید که این ها همگی هزینه های بعد از قبولی در لاتاری هستند و به هزینه ثبت نام لاتاری در این مقاله نمی پردازیم. قبل از اعلام ریز به ریز هزینه های برندگان لاتاری بهتر است با لاتاری آشنا سوید.

 

لاتاری چیست و چگونه می توانید در آن شرکت کنید؟

لاتاری گرین کارت آمریکا یک برنامه قرعه‌کشی است که ایالات متحده آمریکا هر ساله برای اهدای گرین کارت به متقاضیان از سراسر دنیا برگزار می کند. گرین کارت یک سند اقامت دائم است که به دارنده آن اجازه می دهد در آمریکا زندگی، کار، تحصیل و مسافرت کند. برای شرکت در لاتاری، شما باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

 •  دارای تابعیت یکی از کشورهای شرکت کننده در لاتاری باشید. برخی از کشورها به دلیل تعداد زیاد مهاجران به آمریکا، از شرکت در لاتاری محروم هستند. مثلا کشورهایی مانند چین، هند، بنگلادش، نیجریه، پاکستان و … از این دسته هستند. اما ایران از کشورهای شرکت کننده در لاتاری است.
 • دارای حداقل تحصیلات دیپلم یا معادل آن باشید. یا دارای حداقل دو سال تجربه کاری در یک شغلی باشید که نیاز به دو سال آموزش یا تجربه داشته باشد.

برای ثبت نام لاتاری، شما باید در یک بازه زمانی مشخص که معمولا در ماه های اکتبر و نوامبر هر سال اعلام می شود، به سایت رسمی لاتاری مراجعه کنید و فرم ثبت نام را با اطلاعات صحیح و کامل پر کنید. شما باید عکس خود را نیز با رعایت شرایط مشخص شده آپلود کنید. شما فقط می توانید یک بار در هر دوره لاتاری ثبت نام کنید. اگر بیش از یک بار ثبت نام کنید، درخواست شما نادیده گرفته خواهد شد.

 

پس از ثبت نام، شما یک شماره تاییدیه دریافت خواهید کرد که باید آن را نگه دارید. این شماره به شما کمک می کند که در ماه می سال بعد، نتیجه قرعه کشی را بررسی کنید. شما می توانید با وارد کردن شماره تاییدیه، تاریخ تولد و نام خانوادگی خود، از وضعیت درخواست خود مطلع شوید. اگر شما برنده شوید، شما باید مراحل بعدی را طی کنید که شامل تکمیل فرم DS-260، ارسال مدارک، مصاحبه ویزا، ویزیت پزشکی، واکسیناسیون، تور سفارت و سفر به آمریکا است.

 

لاتاری یک فرصت بزرگ برای کسانی است که می خواهند در آمریکا زندگی کنند. اما شما باید توجه داشته باشید که شرکت در لاتاری هیچ تضمینی برای دریافت گرین کارت ندارد. شما باید شانس خوبی داشته باشید و همچنین شرایط مورد نیاز را برآورده کنید.

به نظر می رسد که شما علاقه مند به مهاجرت به آمریکا از طریق قرعه کشی لاتاری هستید. این یک روش محبوب و مقرون به صرفه برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. اما برای این کار شما باید هزینه های مختلفی را پرداخت کنید.

چک لیست هزینه های بعد از قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا

 

 • هزینه تکمیل فرم DS-260
 • هزینه ترجمه رسمی مدارک
 •  هزینه سفارت آمریکا
 • هزینه‌ مدیکال برندگان لاتاری
 • هزینه واکسیناسیون
 • هزینه تور سفارت lottery
 • هزینه صدور گرین کارت
 • هزینه پیکاپ پاسپورت
 • هزینه سفر به آمریکا

 

هزینه های برندگان لاتاری

به طور کلی، هزینه های بعد از قبولی در لاتاری شامل موارد زیر است:

 

این فرم یک فرم مهاجرتی آنلاین است که برای شروع پرونده مهاجرتی شما لازم است. شما می توانید خودتان این فرم را تکمیل کنید یا از کمک یک کارشناس استفاده کنید. هزینه این فرم بستگی به این دارد که چه کسی آن را برای شما انجام دهد. اگر خودتان انجام دهید، هزینه ای ندارد. اما اگر از یک کارشناس استفاده کنید، ممکن است بین 200 تا 400 دلار هزینه داشته باشد.

 • هزینه ترجمه رسمی مدارک:

شما باید مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و از یک مترجم رسمی استفاده کنید. هزینه ترجمه بستگی به تعداد و نوع مدارک دارد. به طور متوسط، هزینه ترجمه برای هر فرد حدود یک میلیون تومان است.

 •  هزینه سفارت آمریکا| هزینه مصاحبه کنسولگری بعد از قبولی لاتاری

شما باید برای انجام مصاحبه ویزای لاتاری به یکی از سفارت های آمریکا در کشورهای امارات، ارمنستان یا ترکیه مراجعه کنید. برای این کار شما باید هزینه مصاحبه را پرداخت کنید. هزینه مصاحبه برای هر نفر 330 دلار است.

 • هزینه ویزیت پزشک| هزینه‌ مدیکال برندگان لاتاری

شما باید قبل از مصاحبه ویزا، از یک پزشک معتمد سفارت معاینه شوید و وضعیت سلامتی خود را تایید کنید. هزینه ویزیت پزشک بستگی به کشور محل سفارت دارد. به طور متوسط، هزینه ویزیت پزشک برای هر نفر بین۲۰۰ تا ۲۲۰ دلار است.

هزینه معاینه پزشکی بعد از قبولی لاتاری یکی از اصلی ترین هزینه های برندگان لاتاری گرین کارت آمریکاست چرا که باید به صورت دلاری پرداخت شود.

 • هزینه واکسیناسیون:

شما باید برخی از واکسن های لازم را تزریق کنید و گواهی آن را به سفارت ارائه کنید. هزینه واکسیناسیون بستگی به تعداد و نوع واکسن ها دارد. شما می توانید این واکسن ها را در ایران یا در کشور محل سفارت تزریق کنید. هزینه واکسیناسیون در ایران برای هر واکسن در حدود 100 هزار تومان است.

 • هزینه تور سفارت | هزینه های برندگان لاتاری:

شما باید برای رفتن به سفارت، بلیط هواپیما یا قطار یا اتوبوس را تهیه کنید. همچنین شما باید برای اقامت در کشور محل سفارت، هتل یا مسافرخانه را رزرو کنید. هزینه تور سفارت بستگی به کشور انتخابی و نوع حمل و نقل و اقامت دارد. به طور متوسط، هزینه تور سفارت برای هر نفر بین ۸ تا ۲۰ میلیون تومان است.

هزینه های سفر به کشور سوم برای مصاحبه لاتاری جزو اصلی ترین هزینه هاست.

 • هزینه صدور گرین کارت برای برندگان لاتاری گرین کارت‌ آمریکا:

اگر شما موفق به دریافت ویزای لاتاری شوید، شما باید برای صدور گرین کارت خود، هزینه ای را پرداخت کنید. هزینه صدور گرین کارت برای هر نفر 220 دلار است.

 • هزینه پیکاپ پاسپورت | هزینه ارسال مدارک لازم برای برندگان لاتاری

یکی دیگر از هزینه هایی که ممکن است در طول پروسه دریافت ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا ناچار به پرداخت آن باشید هزینه پیکاپ پاسپورت است. برای دیدن هزینه دقیق پیکاپ پاسپورت آمریکا روی لینک قبلی کلیک کنید. هزینه پیکاپ بین ۳ تا ۵ میلیون تومان است.

عموما زمانی که کیس شما ای پی بخورد ناچار به پرداخت هزینه پیکاپ هستید چرا که شما باید به ایران برگردید و بعد از دریافت نامه پاس رکويست پاسپورت خود را برای دریافت ویزای آمریکا به سفارت تحویل دهید لذا باید از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده بکنید.

 

 • هزینه سفر به آمریکا:

بعد از دریافت ویزا و گرین کارت، شما باید برای سفر به آمریکا، بلیط هواپیما را تهیه کنید. هزینه سفر به آمریکا بستگی به هواپیمایی انتخابی و زمان سفر دارد. به طور متوسط، هزینه سفر به آمریکا برای هر نفر حداقل 30 میلیون تومان است.

بنابراین، مجموع هزینه های بعد از قبولی در لاتاری برای هر نفر حدود 100 تا 120 میلیون تومان است. البته این هزینه ها ممکن است با توجه به شرایط مختلف تغییر کنند.

قیمت خرید بلیط هواپیما بعد از قبولی در لاتاری

بلیط هواپیما یکی از هزینه هایی است که برندگان لاتاری برای سفر به آمریکا باید پرداخت کنند. قیمت بلیط هواپیما بستگی به چند عامل دارد، مانند:

 • هواپیمایی انتخابی: برخی از هواپیمایی ها قیمت پایین تری نسبت به دیگران دارند. معمولا هواپیمایی های ایرانی و ترکیه ای ارزان ترین گزینه ها هستند.
 • زمان سفر: قیمت بلیط هواپیما به آمریکا در فصول مختلف سال و روزهای مختلف هفته متفاوت است. معمولا در فصل تابستان و روزهای پایان هفته قیمت بلیط هواپیما بالاتر است.
 • مبدا و مقصد سفر: قیمت بلیط هواپیما به آمریکا بستگی به فاصله و محلی که از آن خارج می شوید و به آن وارد می شوید دارد. معمولا هر چه فاصله بیشتر باشد قیمت بلیط هواپیما بیشتر است. همچنین برخی از فرودگاه ها قیمت بلیط هواپیما را تحت تاثیر قرار می دهند. مثلا فرودگاه های بزرگتر و مرکزی تر معمولا قیمت بلیط هواپیما را کاهش می دهند.

به طور متوسط، قیمت بلیط هواپیما برای سفر از ایران به آمریکا برای هر نفر حداقل 20 میلیون تومان است. البته این قیمت ممکن است با توجه به شرایط مختلف تغییر کند.

چطور می توانم بلیط هواپیما رزرو کنم؟

برای رزرو بلیط هواپیما، شما می توانید از سایت های مختلفی که این خدمت را ارائه می دهند استفاده کنید. این سایت ها به شما امکان می دهند که با چند کلیک ساده، پروازهای موجود در مسیر و تاریخ مورد نظرتان را مشاهده کنید و بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید. برخی از این سایت ها عبارتند از:

– [فلایت گیت] : یکی از معتبرترین سایت های خرید بلیط هواپیما در ایران که امکان خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی، انتخاب صندلی، کنسل کردن بلیط و خرید بیمه مسافرتی را فراهم می کند.

– [تریپ]:یکی از پیشروترین سایت های خرید بلیط هواپیما در ایران که امکان خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی، رزرو هتل خارجی و داخلی، خرید اعتباری و تخفیف های ویژه را ارائه می دهد.

– [فلای تودی]: یکی از جدیدترین سایت های خرید بلیط هواپیما در ایران که امکان خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی، رزرو قطار، خرید بیمه مسافرتی و استرداد آنی بلیط را می دهد.

 

برای رزرو بلیط هواپیما از این سایت ها، شما باید مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب نوع بلیط خود (یک طرفه یا رفت و برگشت)
 • انتخاب تاریخ پرواز و تاریخ برگشت
 • انتخاب تعداد مسافر و نوع کلاس کابین هواپیما
 • انتخاب فرودگاه مبدا و مقصد

– پس از جستجو، پروازهای موجود در هواپیمایی های مختلف نمایش داده می شوند که با انتخاب شرکت مورد نظر خود و پر کردن فرم مشخصات و پرداخت آن، بلیط شما رزرو خواهد شد.

 

اگر شما می خواهید در لاتاری آمریکا شرکت کنید، من به شما توصیه می کنم که این کار را به زودی انجام دهید. ثبت نام در لاتاری یک فرصت بزرگ برای کسانی است که می خواهند در آمریکا زندگی کنند. اما شما باید توجه داشته باشید که شرکت در لاتاری هیچ تضمینی برای دریافت گرین کارت ندارد. شما باید شانس خوبی داشته باشید و همچنین شرایط مورد نیاز را برآورده کنید.

افزایش شانس برنده شدن در لاتاری

برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، شما می توانید از چند راهکار استفاده کنید. برخی از این راهکارها عبارتند از:

 • ثبت نام اصولی در لاتاری: شما باید اطلاعات خود را به صورت صحیح و کامل در فرم ثبت نام وارد کنید و عکس خود را با رعایت شرایط مشخص شده آپلود کنید.اگر شما اشتباهی در ثبت نام داشته باشید، ممکن است درخواست شما رد شود یا در مرحله مصاحبه ویزا با مشکل روبرو شوید. شما فقط می توانید یک بار در هر دوره لاتاری ثبت نام کنید. اگر بیش از یک بار ثبت نام کنید، درخواست شما نادیده گرفته خواهد شد.
 • ثبت نام هریک از زوجین در لاتاری: اگر شما متاهل هستید، شما می توانید هر دوی شما به صورت جداگانه در لاتاری ثبت نام کنید. به این صورت که یک بار به عنوان متقاضی اصلی و یک بار به عنوان همراه در فرم همسر ثبت نام کنید. این کار شانس شما را دو برابر می کند. اگر یکی از شما برنده شود، دیگری هم می تواند ویزای لاتاری خود را دریافت کند. همچنین شما می توانید بچه های مجرد کمتر از 21 سال خود را هم به عنوان همراه در فرم والدین ثبت نام کنید.

 

 • انتخاب کشور محل تولد: اگر شما در یک کشور دیگر از کشور محل تابعیت خود متولد شده اید، شما می توانید انتخاب کنید که بر اساس کشور محل تولد یا کشور محل تابعیت خود در لاتاری شرکت کنید. این کار ممکن است شانس شما را افزایش دهد، اگر کشور محل تولد شما کمتر از کشور محل تابعیت شما در لاتاری شرکت کند. برای مثال، اگر شما ایرانی هستید و در ترکیه متولد شده اید، شما می توانید بر اساس ترکیه در لاتاری شرکت کنید، چون ترکیه کمتر از ایران در لاتاری شرکت می کند و شانس برنده شدن در آن بیشتر است.

 

 • انتخاب زمان مناسب برای ثبت نام: شما می توانید زمانی را برای ثبت نام در لاتاری انتخاب کنید که ترافیک اینترنتی کمتر باشد. این کار ممکن است کمک کند که فرم ثبت نام شما به راحتی و سریعتر ارسال شود و از احتمال خطا یا قطعی اینترنت جلوگیری کند. معمولا زمان هایی که ترافیک اینترنتی کمتر است، شامل ساعات اوایل صبح یا اواخر شب هستند.

امیدوارم این راهکارها برای شما مفید باشند.

 

 

کاهش هزینه های برندگان لاتاری

چطور می توان هزینه های برندگان لاتاری را کاهش داد؟

هزینه های برندگان لاتاری را می توان با روش های مختلفی کاهش داد. برخی از این روش ها عبارتند از:

 • انتخاب کشور محل مصاحبه با هزینه های پایین تر. برای مثال، برخی از برندگان لاتاری از ایران به ترکیه یا ارمنستان می روند تا هزینه های بلیت پرواز و هتل را کاهش دهند.
 • تکمیل فرم DS-260 با پکیج راهنمای تکمیل فرم برندگان لاتاری.  می توانید به جای تکمیل این فرم در دفتر مهاجرتی با خرید پکیج راهنمای کامل تکمیل فرم ds260 خودتان این فرم را تکمیل کنید و هزینه های بعد از قبولی خود را کاهش دهید.
 • انتخاب پزشک پانل با هزینه پایین تر. هزینه معاینه پزشکی ممکن است بسته به پزشک انتخابی متفاوت باشد. برای مثال، در ایران، هزینه معاینه پزشکی در کلینیک های مختلف بین 200 تا 400 دلار است.
 • گرفتن اسپانسر. اگر کسی از نزدیکان یا اعضای خانواده شما در کشور آمریکا از شما حمایت مالی کنند، نیز برای نشان دادن تامین هزینه های زندگی کافی است.
اگر جزو برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا هستید توصیه میکنیم برای صرفه جویی در زمان و هزینه های خود قبل از شروع به انجام کارهای بعد از برنده شدن در لاتاری از مشاوره برندگان لاتاری استفاده کنید و با یک مشاور اختصاصی لاتاری صحبت بکنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top