ویزای توریستی سريلانكا

ویزای توریستی سريلانكا برای ایرانیان به‌صورت الکترونیکی (e-visa) صادر می‌شود و پروسه درخواست آن کاملاً آنلاین است. این ویزا تنها 30 روز به شما مجوز اقامت در این کشور را می‌دهد؛ ولی در عوض قابل تمدید است. هزینه اخذ این ویزا به‌ازای سفر یک ماهه به سریلانکا ۳۵ دلار است و افراد زیر ۱۲ سال از پرداخت این هزینه معافند.

برای اخذ ویزای توریستی سريلانكا ، شما نیاز به مدارک زیر دارید:

 • گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • انگیزه‌نامه سفر به سریلانکا
 • تاییدیه نهایی رزرو اقامتگاه در سریلانکا
 • مدارک لازم جهت اثبات روابط خانوادگی مسافران

همچنین، شما باید برای اخذ ویزای توریستی سریلانکا، بیمه مسافرتی “PLC” با پوشش هزینه‌های «کووید-۱۹» تهیه کنید. هزینه این بیمه به‌ازای یک ماه اقامت در سریلانکا ۱۲ دلار است و تا ۵۰ هزار دلار هزینه پزشکی و قرنطینه مربوط به این بیماری را پوشش می‌دهد.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی سريلانكا

برای دریافت ویزای توریستی سریلانکا، شما نیاز به مدارک زیر دارید:

 1. گذرنامه: گذرنامه‌ای که حداقل ۷ ماه اعتبار دارد.
 2. انگیزه‌نامه سفر: نامه‌ای که دلایل سفر شما به سریلانکا را توضیح می‌دهد.
 3. تاییدیه رزرو اقامتگاه: این مدرک باید نشان دهد که شما محل اقامتی در سریلانکا رزرو کرده‌اید.
 4. مدارک خانوادگی: اگر با خانواده سفر می‌کنید، باید مدارکی را که روابط خانوادگی شما را نشان می‌دهد، ارائه کنید.
 5. بیمه مسافرتی “PLC”: این بیمه باید هزینه‌های مربوط به «کووید-۱۹» را پوشش دهد. هزینه این بیمه به‌ازای یک ماه اقامت در سریلانکا ۱۲ دلار است و تا ۵۰ هزار دلار هزینه پزشکی و قرنطینه مربوط به این بیماری را پوشش می‌دهد.

لطفاً توجه داشته باشید که این فهرست ممکن است تغییر کند و بسته به شرایط شما، ممکن است مدارک اضافی لازم باشد. پیش از سفر، بهتر است با سفارت یا کنسولگری سریلانکا در کشور خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک لازم را دارید.

مراحل دریافت ویزای سریلانکا

چگونه می‌توانم ویزای سریلانکا را درخواست کنم؟

برای درخواست ویزای سریلانکا، مراحل زیر را طی کنید:

 1. فرم درخواست ویزای توریستی سريلانكا آنلاین ویزا را پر کنید: وارد سایت اداره مهاجرت سریلانکا شوید1 و فرم درخواست ویزای این کشور را پر و مدارک خود را بارگذاری کنید.
 2. هزینه درخواست ویزا را بپردازید: هزینه درخواست ویزا پس از پرکردن فرم درخواست باید به‌صورت آنلاین با کارت‌های اعتباری بین‌المللی (ویزا و مسترکارت) پرداخت شود.
 3. منتظر پاسخ پرونده ویزا بمانید: در صورت رد یا قبول ویزای سریلانکا برای شما یک ایمیل حاوی یک نامه ارسال می‌شود. اگر با ویزای شما موافقت شده باشد، باید از نامه تأییدیه آن یک پرینت گرفته و در روز ورود به این کشور به همراه خود داشته باشید.

همچنین، لازم است بدانید که برای دریافت ویزای سریلانکا، باید مدارکی نظیر واچر هتل، بلیط برگشت به کشور مبدا و اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار را به همراه داشته باشید.

 

پیشنهاد سردبیر : پیکاپ پاسپورت

 

اعتبار ویزای سریلانکا

ویزای توریستی سریلانکا برای ایرانیان به‌صورت الکترونیکی (e-visa) صادر می‌شود و پروسه درخواست آن کاملاً آنلاین است. این ویزا تنها 30 روز به شما مجوز اقامت در این کشور را می‌دهد؛ ولی در عوض قابل تمدید است.

برای اخذ ویزای سریلانکا باید مدارکی نظیر واچر هتل، بلیط برگشت به کشور مبدا و اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار را به همراه داشته باشید.

ویزای توریستی سریلانکا بر اساس انتخاب شما 30 یا 180 روزه و دو بار ورود (Double Entry) صادر می‌شود. البته در صورت درخواست شما قابلیت صدور به‌صورت مولتی (چند بار ورود) را نیز دارد.

همچنین، ویزای کاری یا تجاری سریلانکا هم مانند ویزای توریستی از ۳۰ روز شروع می شود. اما شما با در دست داشتن این ویزا حق کار و تجارت در سریلانکا را خواهید داشت.

هزینه ویزای سريلانكا

سريلانكا ١ ماهه توريستی ۷۰ دلار ۳ روز كاری اسكن پاسپورت

ویزای سريلانكا

برای سفر به سریلانکا، ایرانیان نیاز به دریافت ویزای توریستی ندارند. ویزای سریلانکا به صورت فرودگاهی صادر می‌شود. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا ۳۰ روز در سریلانکا اقامت داشته باشید.

ویزای توریستی سریلانکا برای ایرانیان به‌صورت الکترونیکی (e-visa) صادر می‌شود و پروسه درخواست آن کاملاً آنلاین است. این ویزا تنها 30 روز به شما مجوز اقامت در این کشور را می‌دهد؛ ولی در عوض قابل تمدید است.

برای اخذ ویزای سریلانکا، باید از قبل محل اقامت خود را در این کشور مشخص کرده باشید. نوع، مدت‌زمان و تعداد دفعات مجاز ورود و خروج ویزای سریلانکا بستگی به درخواست شما دارد.

همچنین، ویزای سریلانکا بر اساس اهداف سفر شما به انواع زیر تقسیم بندی می‌شود: ویزای توریستی، تجاری، ترانزیت.

 

 

انواع ویزای سریلانکا

ویزای سریلانکا بر اساس اهداف سفر شما به انواع زیر تقسیم بندی می‌شود:

 1. ویزای توریستی: این ویزا به نام ویزای گردشگری به مسافران داده می شود. اما مسافران می توانند برای دلایل مختلفی مانند ازدواج، بستن قرارداد و سایر دلایل هم با استفاده از ویزای توریستی به سریلانکا سفر کنند. این نوع از ویزا خود به دو دسته ۳۰ روزه و ۱۸۰ روزه تقسیم می شود.
 2. ویزای تجاری: ویزای تجاری سریلانکا برای در صورتی برای شما صادر می‌شود که از این کشور دعوت‌نامه تجاری داشته باشید. این ویزا برای بار اول به‌صورت 30 روزه و دو بار ورود صادر می‌شود. ولی قابلیت این را دارد که از دفعات بعد با درخواست شما مولتی و 180 روزه باشد.
 3. ویزای تحصیلی: ویزای تحصیلی به شما اجازه می‌دهد در سریلانکا مشغول به تحصیل شوید و در صورت امکان از دانشگاه‌های این کشور بورسیه بگیرید! این ویزا برای مقاطع لیسانس، ارشد و دکترا صادر می‌شود و تا پایان‌یافتن تحصیلات شما اعتبار دارد.
 4. ویزای ترانزیت: ویزای ترانزیت به شما امکان توقف کوتاه‌مدت در فرودگاه‌های سریلانکا را می‌دهد. این ویزا حداکثر 48 ساعت اعتبار دارد.

همچنین، به غیر از انواع ویزا آن که در ادامه به آن ها اشاره شده است، می توان به ویزاهایی مانند ویزای درمانی، ویزای دیپلمات و ویزای ازدواج هم برای سفر به سریلانکا اشاره کرد.

 

پیشنهاد سردبیر: ویزای توریستی هند

جاذبه های گردشگری سریلانکا

سریلانکا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است. در زیر برخی از آن‌ها را می‌بینید:

 1. معبد دندان مقدس
 2. موزه جهانی بودا
 3. موزه چای سیلان
 4. قلعه سنگی سیگیریا
 5. پارک ملی یالا
 6. معبد غار دامبولا
 7. پل نه قوسی
 8. محبوب ترین شهر صومعه ای جهان باستان آنوراداپورا

این فقط بخشی از جاذبه‌های گردشگری سریلانکا است و هنوز بسیاری از جاذبه‌های دیدنی دیگر در این کشور وجود دارد.

چگونه به سریلانکا بروم؟

برای سفر به سریلانکا، باید چند مرحله را طی کنید:

 1. اطلاعات اولیه: قبل از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، بهتر است در مورد سریلانکا اطلاعاتی کسب کنید.
 2. زمان سفر: بهترین زمان سفر به سریلانکا از آوریل تا نوامبر است.
 3. گذرنامه و ویزا: برای سفر به سریلانکا، نیاز به گذرنامه و ویزا دارید.
 4. حمل و نقل عمومی: در سریلانکا، می‌توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
 5. سیم کارت: برای ارتباط با دیگران، می‌توانید از سیم کارت‌های محلی سریلانکا استفاده کنید.

لطفاً قبل از سفر، اطلاعات بیشتری در مورد سریلانکا کسب کنید و با قوانین و مقررات محلی آشنا شوید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top