راهنمای جامع برندگان لاتاری

سلام این مقاله از اپلای نو با تمام مقالات ما یه تفاوت بزرگ داره و اون هم اینکه یه تجربه ۵ ساله پشتششه و چون از دل میاد و رسما دانش خالصه بدون کم و زیاد محاوره ای نوشته شده تا حس رو بتونه القا بکنه اگه احساس خوبی با این سبک قلم نداشتید توی کامنت ها بهمون بگید تا مثل بقیه مقاله های سایت اتو کشیده و صاف و صوف تقدیمتون بکنیم .

از این بحث ها که بگذریم قبل از هر چیزی من و بچه های اپلای نو حسابی بهتون تبریک میگیم که توی لاتاری برنده شدید واقعیتش رو بخوایید بدونید ممکنه حتی بعضی هامون بهتون حسودی هم بکنیم بابت این حجم خوش شانسی ولی شک نکنید هرکاری از دست ما بر بیاد می کنیم تا بتونید ویزای آمریکاتون رو بگیرید تا هم ما با افتخار بگیم یکی از دوستامون آمریکاست و هم یه مهر ویزای موفق دیگه توی کارنامه کاری خودمون اضافه بکنیم.

هرکی بهتون گفت گرفتن ویزای آمریکا اونم از طریق لاتاری کاری نداره که، وای خیلی آسونه; بدونید هیچ اطلاعات درست و جامعی از شرایط موجود نداره حتی اگر خودش سال پیشش با ویزای لاتاری وارد آمریکا شده بازهم دلیل نمیشه تمام چم و خم رو بدونه و شرایطش با شرایط شما یکی باشه پس از من به شما نصیحت یا صفر تا صد کارهای لاتاری رو به یه شرکت مهاجرتی فعال توی زمینه لاتاری بسپارید و یا این مقاله رو تا انتها بخونید و بعد توی هر مرحله که حس میکنید نیاز به اطلاعات بیشتری دارید از مشاوره برندگان لاتاری استفاده بکنید.

البته نیازی به گفتن هم نداره وقتی با مراحل مختلف آشنا بشید خودتون متوجه میشید که انجام این مراحل چندان هم که فکر میکنید ساده نیست و نیاز به تجربه و تخصص بالایی هست.

برای درک بهتر اینکه بعد از برنده شدن چه کارهایی باید انجام بدید و چه چیزی روی به روی شماست اول راجل مراحل بغد از قبولی در لاتاری حرف می زنیم که یه نقشه مسیر داشته باشید بعد راجب اصطلاحاتی که ممکنه توی مسیر باهاش برخورد بکنید حرف میزنیم و در نهایت هم میرسیم به نکات مهمی که باید توی انجام اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا باید بدونید و آگاهانه رفتار بکنید.

ته ته مقاله هم اگه مقاله طولانی نشه براتون تجربه برنده های لاتاری دوره های قبلی مثل برنده های ۲۰۲۴ رو میزارم اگرم نشد از برنده های لاتاری درخواست داریم تجربه هاشون رو از طریق کامنت های همین مقاله با شما در میون بزارن. بدونید که کمک به یه نفر که بتونه به آمریکا مهاجرت بکنه و طعم خوشبختی رو بچشه اصلا چیز کمی نیست.

 

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

 

 مرحله یک : دریافت کیس نامبر و نامه قبولی در لاتاری

اولین مرحله بعد از قبولی توی لاتاری اینکه هرچی سند و مدرک هست که نشون میشه شما توی لاتاری برنده شدی رو جمع و جور کنی. البته سند و مدرک خاصی هم وجود نداره مهم ترین سند همون نامه قبولی یا نامه اول هست. از این نامه حداقل دو سه نسخه پرینت بگیرید چرا که اطلاعات داخل اون حسابی به کارتون میاد .

برای دریافت نامه قبولی در لاتاری درست مشابه چک کردن نتیجه لاتاری وارد سایت https://dvprogram.state.gov بشید و روی گزینه cheak status بزنید بعد با وارد کردن سال تولد، کانفرمیشن نامبر و همین طور نام و نام خانوادگی و همین طور رد کردن کد کپچا می توانید نتیجه لاتاری خود را بررسی بکنید و نامه قبولی در لاتاری را دانلود بکنید.

در اصل نامه قبولی در لاتاری صفحه وبی است که شما از طریق سایت DVprogram مشاهده میکنید. در این نامه اسم و فامیل شما آدرس دقیق ، کدپستی و مهم تر از همه کیس نامبر شما قرار گرفته است.در این نامه اعلام شده که شما در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده شده اید و برای انجام سایر کارهای بعد از برنده شدن در لاتاری چقدر زمان دارید.

نامه قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا
نامه قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا

آیا میشه به اطلاعاتی که موقع ثبت نام لاتاری وارد کردم دسترسی پیدا بکنم؟ 

اگر خودتان اقدام به ثبت نام لاتاری کرده اید پس از اتمام ثبت نام و دریافت کانفرمیشن نامبر هیچ دسترسی به اطلاعاتی که در فرم وارد کرده اید ندارید مگر در حالتی که هنگام ثبت نام لاتاری در  هر مرحله از اطلاعات خود اسکرین شات یا سیو گرفته باشید در غیر این صورت هیچ سامانه ای وجود نداره که شما با ورود به آن سامانه بتونید اطلاعاتی که در فرم اولیه ثبت نام لاتاری یا فرم DS5501 وارد کردید را مشاهده کنید.

ولی اگر ثبت نام لاتاری شما توسط یه شرکت مهاجرتی انجام شده عموما اطلاعات ثبت نام شما در یک پروفایل کاربری جداگانه برای یک تا دو سال ذخیره می شود به همین خاطر جایی برای نگرانی نیست و می توانید اطلاعات ثبت نام خود را از آن ها دریافت بکنید.

 

تفاوت کانفرمیشن نامبر با کیس نامبر چیست؟

کانفرمیشن نامبر ثبت نام لاتاری یک کد ۱۶ کارکتری ترکیبی از عدد و حروف است که پس از اتمام ثبت نام لاتاری در برگه تاییده ثبت نام در اختیار شما قرار می گیرد. چه برنده لاتاری شوید چه خیر این کد نشان دهنده این است که شما در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام انجام داده اید. در حالی که کیس نامبر کد اختصاصی ای است که تنها به برنده لاتاری داده می شود. و برای انجام کارهای مهاجرتی به داشتن این کد نیاز است.

 

کیس نامبر چیست؟

کیس نامبر لاتاری، شماره‌ای است که به برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا اختصاص داده می‌شود. این شماره 14 رقمی نوبت رسیدگی به پرونده شما در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت آمریکا را نشان می‌دهد و کلیه مراحل بعد از قبولی شما بر اساس این کیس نامبر انجام خواهد شد. کیس نامبر فقط به برندگان لاتاری تعلق می‌گیرد و برای پیگیری وضعیت پرونده و مراحل مهاجرتی ضروری است.

کیس نامبر لاتاری برای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا استفاده‌های متعددی دارد. این شماره به عنوان شماره پرونده عمل می‌کند و در تمام مراحل مهاجرتی از جمله بررسی وضعیت پرونده، تعیین وقت مصاحبه، و دریافت اطلاعات مربوط به مهاجرت به کار می‌رود. همچنین، کیس نامبر نشان‌دهنده نوبت رسیدگی به پرونده شما در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت آمریکا است و برای پیگیری پرونده‌های مهاجرتی ضروری می‌باشد.

کیس نامبر لاتاری برای هر برنده‌ای کاملاً منحصر به فرد است و به هیچ وجه تکراری نیست. این شماره 14 رقمی، که به صورت الگوریتمی خاص تولید می‌شود، نوبت رسیدگی به پرونده برنده در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت آمریکا را نشان می‌دهد.

معمولا کیس نامبر با سالی که در آن در لاتاری برنده شده اید شروع می شود مثلا اگر در لاتاری ۲۰۲۵ شرکت کرده باشید کیس نامبر شما با ۲۰۲۵ شروع می شود پس از آن یک کد حروفی مشاهده میکنید که نشان دهنده قاره ای هست که از سهیمه آن برای شرکت در لاتاری استفاده کرده اید برای مثال اگر از ایران در لاتاری برنده شده اید در نتیجه کیس نامبر شما میتوانید به این شکل باشد 2025AS00054 که در اصل چهار رقم اول حرف است و پس از آن AS نشان از قاره است و سایر اعداد…

مرحله دوم : تکمیل فرم Ds 260

پس از دریافت نامه قبولی نوبت به انجام مهمترین مرحله دریافت ویزای لاتاری آمریکا یعنی تکمیل فرم Ds 260  می رسد .هرچی فرم دانشگاه و سرکار و جاهای دولتی دیدید که حساس بودن در اصل فرمی بودن که شما رو برای تکمیل این فرم مهاجرتی آماده بکنند. اشتباه نکنید این فرم چندان فرم پیچیده ای نیست تنها موضوع اصلی حساسیت فرم است که با کوچکترین جواب غلطی ممکن است شما را از دریافت ویزای آمریکا معاف بکند.

پس اصلا موقع تکمیل فرم DS260 ذره ای ریسک نکنید و تکمیل فرم رو به متخصصان این حوزه بسپارید حتی اگر تمام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را خودتان انجام می دهید اما تکمیل این فرم شوخی بردار نیست و بسیار مهم است که با دقت پر شود.

 

فرم دی اس از ۷ بخش مختلف تشکیل شده بخش اول مربوط به اطلاعات هویتی شماست مسائلی مثل نام و نام خانوادگی و … در این بخش فرم باید وارد شوند، پس از آن آدرس و اطلاعات ارتباطی را وارد بکنید.

بخش 1: اطلاعات شخصی:

 • نام و نام خانوادگی: نام و نام خانوادگی خود را دقیقاً مطابق با گذرنامه خود وارد کنید. به کوچک و بزرگ بودن حروف، فاصله‌ها و علامت‌های نگارشی دقت کنید.
 • تاریخ تولد: تاریخ تولد خود را به درستی و به میلادی (YYYY-MM-DD) بنویسید.
 • جنسیت: جنسیت خود را به درستی انتخاب کنید.
 • شماره تأیید لاتاری: کد 16 رقمی که پس از ثبت نام در لاتاری دریافت کرده‌اید را به دقت وارد کنید.

نکات:

 • در صورت تغییر نام یا نام خانوادگی پس از ثبت نام در لاتاری، مدارک مربوطه را بارگذاری کنید.
 • اگر گذرنامه شما هنوز صادر نشده، از اطلاعات شناسنامه خود استفاده کنید.

در ادامه نیز بخش اطلاعات فامیلی Family Information قرار گرفته است.اطلاعات همسر،‌پدر و مادر و فرزند های شما در این بخش وارد می شوند محل تولد تاریخ تولد نام و نام خانوادگی خانواده به همراه آدرس آنها در این بخش از فرم DS260 باید وارد شوند.

 

بخش 2: اطلاعات خانوادگی:

 • اطلاعات مربوط به همسر و فرزندان خود را به طور کامل و دقیق وارد کنید. نام، تاریخ تولد، جنسیت، وضعیت تأهل و تابعیت آنها را بنویسید.
 • در صورت فوت یا طلاق، مدارک مربوطه را بارگذاری کنید.
 • اگر فرزندخوانده دارید، مدارک مربوطه را بارگذاری کنید.

نکات:

 • اگر همسر یا فرزندانتان در لاتاری برنده نشده‌اند، باید آنها را به عنوان “Accompanying Family Member” در فرم خود ثبت کنید.
 • اگر در حال حاضر ازدواج نکرده‌اید، گزینه “Never Married” را انتخاب کنید.

 

بخش 3: اطلاعات محل سکونت:

 • آدرس فعلی خود را به طور کامل و دقیق وارد کنید. نام خیابان، شماره پلاک، کد پستی، شهر، استان و کشور را بنویسید.
 • در صورت تغییر آدرس در آینده، سفارت را مطلع کنید.
 • اطلاعات مربوط به محل سکونت خود در 5 سال گذشته را وارد کنید.

نکات:

 • اگر در حال حاضر در ایران زندگی نمی‌کنید، آدرس محل سکونت فعلی خود را وارد کنید.
 • اگر به طور موقت در مکانی زندگی می‌کنید، آدرس دائمی خود را نیز وارد کنید.

بخش چهارم فرم برندگان لاتاری به سابقه سفرهای شما بستگی دارد اشتباه نکنید آمریکا هیچ نیازی به اطلاعات سفر شیراز و مشهد شما ندارد بلکه شما باید سابقه سفرهای پیشین خود به ایالات متحده را مانند تعداد سفرها، تاریخ و مدت اقامت، نوع ویزا، شماره ویزا را وارد کنید.

 

بخش 4: اطلاعات سفر:

 • اطلاعات مربوط به سفرهای قبلی خود به آمریکا را به طور کامل و دقیق وارد کنید. تاریخ سفر، نوع ویزا، مدت زمان اقامت و هدف سفر را بنویسید.
 • در صورت عدم سفر قبلی، گزینه “Never” را انتخاب کنید.

نکات:

 • اگر در گذشته با گذرنامه‌ای غیر از گذرنامه فعلی خود به آمریکا سفر کرده‌اید، اطلاعات مربوط به آن سفرها را نیز وارد کنید.
 • اگر به هر دلیلی از ورود به آمریکا منع شده‌اید، باید آن را در این بخش ذکر کنید.

بخش پنجم فرم DS260 مهم ترین بخش و یکی از حساس ترین بخش های فرم هست که باید در هنگان تکمیل فرم بسیار به آن دقت داشته باشید . اطلاعات شغلی شما ، اطلاعات تحصیلی و … در این بخش از فرم قرار گرفته اند.

بخش 5: اطلاعات تحصیلی و شغلی:

 • اطلاعات مربوط به تحصیلات و سابقه شغلی خود را به طور کامل و دقیق وارد کنید. نام و آدرس محل تحصیل یا کار، تاریخ شروع و پایان، رشته تحصیلی یا شغل، و مدرک تحصیلی یا گواهی شغلی را بارگذاری کنید.

نکات:

 • در صورت عدم سابقه شغلی، گزینه “None” را انتخاب کنید.
 • اگر در حال حاضر دانشجو هستید، نام و آدرس محل تحصیل فعلی خود را وارد کنید.

در تکمیل این بخش علاوه بر داشتن صداقت سعی بکنید از ذکر موارد غیر ضروری خود داری بکنید.

یکی از بخش های فرم DS260 که احساس ترس زیادی القا میکند بخش سوالات امنیتی فرم هست در این بخش از شما سوالات امنیتی متعددی پرسیده می شود . مواردی مثل سوابق نظامی شما ،‌سوابق کیفری و …

بخش 6: اطلاعات امنیتی:

 • به تمام سوالات این بخش صادقانه پاسخ دهید. سابقه جرمی، فعالیت‌های تروریستی، عضویت در احزاب سیاسی، و وابستگی به دولت‌های خارجی را به طور کامل شرح دهید.
 • در صورت داشتن سابقه جرمی، مدارک مربوطه را بارگذاری کنید.

نکات:

 • عدم صداقت در پاسخ به سوالات این بخش می‌تواند منجر به رد درخواست ویزای شما شود.

پس از تکمیل تمام بخش‌های فرم DS260، اطلاعات خود را به دقت بررسی کنید.
در صورت وجود هرگونه نقص یا خطا، آنها را اصلاح کنید.
پس از تأیید صحت اطلاعات، فرم را ارسال کنید.
نکات:

قبل از ارسال فرم، از کامل و دقیق بودن اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید.
پس از ارسال فرم، یک نسخه از آن را برای خود ذخیره کنید.

نکات کلی:

 • از یک مرورگر امن و به روز برای تکمیل فرم DS260 استفاده کنید.
 • از بارگذاری مدارک با فرمت‌های غیرمجاز خودداری کنید.
 • در صورت نیاز به کمک، از منابع معتبر مانند وب سایت سفارت آمریکا یا وکیل مهاجرت استفاده کنید.

در انتها نیز بخش سوشال سکرتی نامبر قرار گرفته است که تنها دو یا سه سوال از شما در خصوص صدور Social Security Number پرسیده می شود.

 

 

انتخاب سفارت برای مصاحبه لاتاری

در این مرحله از مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری شما می توانید سفارت خود را انتخاب بکنید. به صورت پیش فرض سفارتی که برای ایرانیان برنده در لاتاری در نظر گرفته شده است سفارت آمریکا در آنکارا است. برای تغییر سفارت محل مصاحبه خود به ابوظبی یا ارمنستان و ایروان یا سایر سفارت های آمریکا  قبل از سابمیت فرم از طریق بخش

مرحله سوم :جمع آوری مدارک

پس از تکمیل فرم DS260 نوبت می رسد به حمع آوری مدارک تا برای مصاحبه حضوری آماده شوید.

توی تهیه این مدارک وسواس به خرج بدید و سعی کنید مدارکتون رو کامل بکنید که به مشکل بر نخورید.

چک لیست مدارک مصاحبه لاتاری گرین کارت آمریکا

مدارکی که برای مصاحبه لاتاری باید آماده بکنید:

مدارک هویتی:

گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مصاحبه
شناسنامه
کارت ملی
ترجمه رسمی تمام مدارک به زبان انگلیسی
مدارک مربوط به خانواده:

 • گواهی ازدواج (در صورت متأهل بودن)
 • ترجمه رسمی گواهی ازدواج
 • گواهی تولد فرزندان (در صورت داشتن فرزند)
 • ترجمه رسمی گواهی تولد فرزندان

مدارک تحصیلی:

 • مدارک تحصیلی (دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و …)
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات تحصیلی (در صورت نیاز)
 • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی (در صورت نیاز)

مدارک شغلی:

 • گواهی اشتغال به کار (در صورت شاغل بودن)
 • ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار
 • حکم کارگزینی (در صورت وجود)
 • ترجمه رسمی حکم کارگزینی (در صورت وجود)

مدارک پزشکی:

 • معاینات پزشکی طبق دستورالعمل سفارت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

مدارک مالی:

 • تمکن مالی (معادل حداقل 12500 دلار برای هر نفر)
 • ترجمه رسمی تمکن مالی

نکات جمع آوری مدارک برای برندگان لاتاری:

 • تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده باشند.
 • ترجمه مدارک باید توسط مترجم رسمی دادگستری انجام شده باشد.
 • مدارک باید به صورت اصل و کپی ارائه شوند.
 • سفارت ممکن است مدارک اضافی را نیز از شما درخواست کند.
 • در صورت نیاز به ترجمه مدارک، از یک مترجم معتبر و با تجربه استفاده کنید.
 • از صحت و درستی ترجمه مدارک خود اطمینان حاصل کنید.
 • مدارک خود را به طور مرتب و منظم در یک پوشه نگهداری کنید.
 • از مدارک خود کپی تهیه کنید و در مکانی امن نگهداری کنید.
 • در صورت مفقود شدن یا سرقت مدارک خود، به سفارت اطلاع دهید.

نکات تکمیلی:

در مورد مدارک مالی، سفارت آمریکا به دنبال اثبات توانایی شما برای تامین هزینه های زندگی خود در ایالات متحده است. شما می توانید از طریق ارائه صورت های بانکی، گواهی سپرده، یا اسناد مربوط به املاک و مستغلات، تمکن مالی خود را نشان دهید.
در مورد معاینات پزشکی، سفارت آمریکا لیستی از پزشکان مورد تأیید خود را در وب سایت خود ارائه می دهد. شما باید برای انجام معاینات پزشکی به یکی از این پزشکان مراجعه کنید.
در مورد گواهی عدم سوء پیشینه، شما می توانید این گواهی را از پلیس یا مراجع قضایی کشور خود دریافت کنید.

مواردی که باید از آنها اجتناب کرد:

 • ارائه اطلاعات نادرست یا گمراه کننده
 • تأخیر در ارسال مدارک
 • عدم حضور در مصاحبه ویزا

مرحله چهارم: انتظار برای دعوت به مصاحبه

مرحله ششم : واکسیناسیون

مرحله هفتم :مدیکال یا تست پزشکی

مرحله هشتم :مصاحبه لاتاری

 

 

کی نوبت مصاحبه لاتاری من نمیشه؟ چه زمانی باید برای مصاحبه لاتاری برم؟

خب میرسیم به سخت ترین سوالی که همیشه توی کیس های لاتاری از ما میپرسید و ما واقعا نمیدونیم چه جوابی بهتون بدیم که نه بهتون استرس بدیم نه نا امیدتون بکنیم چون واقعا جواب دقیقی برای این سوال نیست ولی ما الان سعی میکنیم حسابی این موضوع رو براتون باز کنیم که دیگه سوال و ابهامی براتون نباشه.

قبل از هر چیزی برید پایین تر بخونید که ویزا بولتن چیه تا فهم چیزی که بهتون میگیم ساده تر بشه. برای فهمیدن زمان مصاحبه وارد صفحه ویزا بولتن بشید و از جدول ها به سراغ جدول B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF APRIL بروید. در این جدول قاره ها به تفکیک آمده اند.

به سراغ قاره آسیا و سپس کشور ایران بروید و در نهایت تعداد کیس های لاتاری کارنت شده را مشاهده بکنید .مشابه بخش زیر:

Except: Iran 7,000
Nepal 6,000

در این جدول که به تفکیک ماه هست مشخص می شود که کدام برنده لاتاری چه بازه زمانی میتواند برای مصاحبه برود.

پس برای فهمیدن اینکه کی زمان مصاحبه شما می شود باید ویزا بولتن را به صورت ماهانه چک بکنید یا با عضویت در کانال تلگرام اپلای نو از اخبار آخرین ویزا بولتن و آمار کارنتی های هر ماه مطلع شوید.

 

علاوه بر این پیشنهاد می کنیم اگر به تازگی متوجه شده اید که برنده لاتاری شده اید به سراغ ویزا بولتن های قبلی بروید و زمان حدودی دعوت به مصاحبه خود را مشخص بکنید .

 

 

آیا ممکن است کیس نامبر های بالا دعوت به مصاحبه نشوند ؟‌

بله برنده شدن در لاتاری به معنی دریافت ویزا و همین طور دعوت شدن به مصاحبه لاتاری نیست . کیس نامبر های بالا شانس کمتری نسبت به کیس نامبرهای پایین برای دعوت به مصاحبه لاتاری دارند اما تکمیل به موقع فرم DS260 و همین طور انتخاب سفارت تاثیر زیادی به روند دعوت شدن شما برای مصاحبه لاتاری دارد.

 

 

 

ویزا بولتن چیست؟

ویزا بولتن یه صفحه وب از سایت CEAC که هر ماه منتشر میشه و در اون اعلام میشه که از چه کیس نامبری تا چه کیس نامبری کارنت شده اند و باید خودشون رو برای مصاحبه سفارت آمریکا آماده بکنند. عموما ویزا بولتن برای ویزاهای مهاجرتی آمریکا مثل لاتاری یا ویزای خانوادگی کاربرد داره و برای سایر ویزاها مثل ویزای دانشجویی برای دریافت وقت سفارت آمریکا شما باید از قبل درخواست خود را ثبت بکنید.

برای دیدن ویزا بولتن ۲۰۲۴ و آشنایی بیشتر با ویزا بولتن می توانید روی لینک اول همین خط کلیک کنید.

کارنت شدن کیس لاتاری چیست؟

کارنت شدن در لغت به معنی به جریان افتادن است اما در لاتاری کارنت شدن به این معنی است که نوبت به رسیدگی و انجام کارهای آن برنده لاتاری است. بزارید یکم واضح تر شرایط رو توضیح بدیم:  وقتی در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می شوید یک کیس نامبر یا شماره پرونده برای شما صادر می شود که با داشتن این کیس نامبر می توانید کارهای بعد از برنده شدن خود را انجام بدهید برندگان لاتاری معمولا به ترتیب کیس نامبر برای مصاحبه دعوت می شوند.

البته که عوامل دیگری نیز در این مورد نقش دارند اما مهم ترین عامل شماره کیس نامبر شماست. هر ماه توسط وزارت امور خارجه آمریکا نشریه ای منتشر می شود که طی آن نشریه مشخص می کند از چه کیس نامبری تا چه کیس نامبری نوبت رسیدگی به پرونده آنها رسیده است یا اصطلاحا کارنت شده اند.

پس زمانی که شما در لاتاری برنده می شود پس از دریافت کیس نامبر و تکمیل فرم DS260  باید ویزا بولتن را به صورت ماهانه چک بکنید و منتظر کارنت شدن کیس نامبر خود باشید. آموزش خواندن ویزا بولتن در سایت اپلای نو قرار گرفته است.

 

برای انجام کارهای بعدی شما

 

 

کیس برنده لاتاری به این معنی است که پرونده لاتاری که کارنت شده است

 

 

 

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top