معرفی ایالت های آمریکا

معرفی ایالت های آمریکا و قلمرو های تحت پرچم آمریکا

 ایالات متحده آمریکا کشوری است که از ۵۰ ایالت، یک ناحیه فدرال، پنج قلمرو بزرگ و چندین جزیره کوچک تشکیل شده است. این کشور در قاره آمریکای شمالی و بخشی از اقیانوس آرام واقع شده است. پایتخت این کشور شهر واشینگتن دی.سی است که در ناحیه کلمبیا قرار دارد. بزرگترین شهر این کشور نیز نیویورک است که در ایالت هم‌نام واقع شده است. ایالات متحده آمریکا از نظر جمعیت سومین کشور جهان و از نظر وسعت چهارمین کشور جهان است. این کشور یکی از قدرت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی جهان به‌شمار می‌رود.

ایالات متحده آمریکا در سال ۱۷۷۶ با استقلال از امپراتوری بریتانیا تأسیس شد. این کشور از ۱۳ ایالت اولیه شروع کرد و تا سال ۱۹۵۹ با اضافه شدن آلاسکا و هاوایی به ۵۰ ایالت رسید. هر ایالت دارای حکومت خودمختاری است که از یک فرماندار و یک مجلس ایالتی تشکیل شده است. هر ایالت همچنین دارای دو نماینده در سنای فدرال و تعدادی نماینده بر اساس جمعیت خود در خانهٔ نمایندگان فدرال است.

اسامی ایالت های آمریکا

 1. Alabama
 2. Alaska
 3. Arizona
 4. Arkansas
 5. California
 6. Colorado
 7. Connecticut
 8. Delaware
 9. Florida
 10. Georgia
 11. Hawaii
 12. Idaho
 13. Illinois
 14. Indiana
 15. Iowa
 16. Kansas
 17. Kentucky
 18. Louisiana
 19. Maine
 20. Maryland
 21. Massachusetts
 22. Michigan
 23. Minnesota
 24. Mississippi
 25. Missouri
 26. Montana
 27. Nebraska
 28. Nevada
 29. New Hampshire
 30. New Jersey
 31. New Mexico
 32. New York
 33. North Carolina
 34. North Dakota
 35. Ohio
 36. Oklahoma
 37. Oregon
 38. Pennsylvania
 39. Rhode Island
 40. South Carolina
 41. South Dakota
 42. Tennessee
 43. Texas
 44. Utah
 45. Vermont
 46. Virginia
 47. Washington
 48. West Virginia
 49. Wisconsin
 50. Wyoming

 

ایالات متحده آمریکا یک جمهوری فدرالی است که دارای سه شاخه قوه است: اجرایی، قضایی و مقننه.

رئیس‌جمهور ایالات متحده رئیس شاخه اجرایی و فرمانده کل نیروهای مسلح است. قوه قضایی از دادگاه‌های فدرال و ایالتی تشکیل شده است که بالاترین دادگاه آن دادگاه عالی فدرال است. قوه مقننه از کنگره فدرال تشکیل شده است که از دو مجلس سنا و خانهٔ نمایندگان تشکیل شده است.

 

ایالات متحده آمریکا دارای تنوع جغرافیایی، آب و هوایی، زیست‌بومی و فرهنگی زیادی است. این کشور از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام، از شمال به کانادا و از جنوب به مکزیک و خلیج مکزیک محدود می‌شود. در این کشور کوه‌های بلند، دشت‌های وسیع، جنگل‌های بارانی، بیابان‌های خشک، دریاچه‌های عظیم، رودخانه‌های پرآب، جزایر گرمسیری و مناطق قطبی وجود دارد.این کشور دارای مدارس و دانشگاه های برتر شناخته شده در جهان است. اگر علاقه مند به دیدن شگفتی های جهان هستید سفر به آمریکا را از دست ندهید و جزو اولویت های زندگی تان قرار دهید.

ایالات متحده آمریکا دارای ۵۰ ایالت است که هر کدام دارای ویژگی‌ها، تاریخچه، فرهنگ و جغرافیای خاص خود هستند.می خواهم برای شما چند نمونه از ایالت‌های مختلف را بیان کنم.  چند مثال از ایالت‌های آمریکا را می‌بینید:

 

آلاسکا:

این ایالت بزرگترین ایالت از نظر وسعت است و در شمال غربی آمریکای شمالی واقع شده است. آلاسکا دارای آب و هوای سرد و مناطق قطبی است و بخش زیادی از آن پوشیده از برف و یخ است. آلاسکا دارای تنوع زیستی بالایی است و حیواناتی مانند خرس قطبی، گرگ، گوزن، موش خرما و نهنگ را در خود جای داده است. آلاسکا همچنین دارای منابع طبیعی مهمی مانند نفت، گاز، طلا و ماهی است. آلاسکا در سال ۱۹۵۹ به عنوان ۴۹ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

فلوریدا:

این ایالت در جنوب شرقی آمریکا واقع شده است و دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. فلوریدا شامل شبه جزیره فلوریدا و چندین جزیره در خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس است. فلوریدا دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است مانند پارک‌های تفریحی، سواحل زیبا، مرکز فضایی کندی و منطقه اورلاندو. فلوریدا همچنین دارای تنوع فرهنگی بالایی است و بخش زیادی از جمعیت آن از اصل لاتین و کارائیبی هستند. فلوریدا در سال ۱۸۴۵ به عنوان ۲۷ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

تگزاس:

این ایالت دومین بزرگترین ایالت از نظر وسعت و جمعیت است و در جنوب مرکزی آمریکا واقع شده است. تگزاس دارای آب و هوای متغیری است و از بیابان‌های خشک تا جنگل‌های سبز را در خود جای داده است. تگزاس دارای تاریخچه‌ای پر فراز و نشیب است و قبل از پیوستن به ایالات متحده، یک کشور مستقل بود. تگزاس دارای صنایع مختلفی است مانند نفت، کشاورزی، فناوری، هنر و فرهنگ است. تگزاس در سال ۱۸۴۵ به عنوان ۲۸ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

نیویورک:

این ایالت در شمال شرقی آمریکا واقع شده است و دارای آب و هوای معتدل است. نیویورک شامل شهر نیویورک، بزرگترین شهر آمریکا و یکی از مراکز مهم سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای جهان است. نیویورک همچنین دارای مناطق دیگری مانند جزیره لانگ آیلند، نیاگارا فالز، ادیرونداک مانتینز و بخش‌های روستایی است. نیویورک دارای تنوع جمعیتی و فرهنگی بالایی است و بخش زیادی از ساکنان آن از اصل اروپایی، آفریقایی، آسیایی و لاتین هستند. نیویورک در سال ۱۷۸۸ به عنوان ۱۱ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

ایلینوی:

این ایالت در مرکز غربی آمریکا واقع شده است و دارای آب و هوای معتدل و متغیر است. ایلینوی شامل مناطق کشاورزی، صنعتی، شهری و روستایی است. ایلینوی دارای صنایع مختلفی است مانند تولید، خدمات، فناوری، توریسم و تجارت است. ایلینوی همچنین دارای فرهنگ و جمعیتی متنوع است و بخش زیادی از ساکنان آن از اصل آلمانی، ایرلندی، ایتالیایی و افریقایی هستند. ایلینوی در سال ۱۸۱۸ به عنوان ۲۱ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

میشیگان:

این ایالت در شمال شرقی آمریکا واقع شده است و دارای آب و هوای سرد و مرطوب است. میشیگان شامل دو شبه‌جزیره است که توسط تنگه مکیناک از هم جدا شده‌اند و بیش از ۱۱ هزار مایل ساحل دارد. میشیگان دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است مانند دریاچه‌های عظیم، پارک‌های ملی، موزه‌ها و شهرهای تاریخی. میشیگان همچنین دارای صنایع مختلفی است مانند خودروسازی، فناوری، کشاورزی، توریسم و تجارت است. میشیگان همچنین دارای فرهنگ و جمعیتی متنوع است و بخش زیادی از ساکنان آن از اصل آلمانی، انگلیسی، ایرلندی و لهستانی هستند. میشیگان در سال ۱۸۳۷ به عنوان ۲۶ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

اورگان:

این ایالت در شمال غربی آمریکا واقع شده است و دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. اورگان شامل مناطق کوهستانی، ساحلی، صحرایی و جنگلی است.

 

هاوایی:

این ایالت کوچکترین ایالت از نظر وسعت و تنها ایالتی است که کاملا در اقیانوس آرام واقع شده است. هاوایی شامل ۸ جزیره اصلی و ۱۳۷ جزیره کوچک‌تر است که بخشی از زنجیره جزایر هاوایی را تشکیل می‌دهند. هاوایی دارای آب و هوای گرم و مرطوب است و بخش زیادی از آن پوشیده از جنگل‌های بارانی، آتشفشان‌ها، سواحل و مرجان‌ها است. هاوایی دارای فرهنگ و زبان خاص خود است که از ریشه‌های پلینزی نشأت گرفته است. هاوایی همچنین دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است مانند پارک ملی ولکانوز، پرل هاربر، هونولولو و مائونا کئا. هاوایی در سال ۱۹۵۹ به عنوان ۵۰ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

کالیفرنیا:

این ایالت سومین بزرگترین ایالت از نظر وسعت و بزرگترین ایالت از نظر جمعیت است و در ساحل غربی آمریکا واقع شده است. کالیفرنیا دارای آب و هوای معتدل و خشک است و از کوه‌های راکی تا دریاچه‌های شور را در خود جای داده است. کالیفرنیا دارای صنایع مختلفی است مانند فیلم، فناوری، کشاورزی، توریسم و تجارت است. کالیفرنیا همچنین دارای فرهنگ و جمعیتی چندرنگ و چندملیتی است و بخش زیادی از ساکنان آن از اصل مکزیکی، آسیایی و اروپایی هستند. کالیفرنیا در سال ۱۸۵۰ به عنوان ۳۱ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

ویرجینیا:

این ایالت در شرق آمریکا واقع شده است و دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. ویرجینیا شامل مناطق کوهستانی، ساحلی، روستایی و شهری است. ویرجینیا دارای تاریخچه‌ای غنی و مهم است و محل تأسیس اولین شهر دائمی اروپایی‌ها در آمریکا، جیمز‌تاون، بود. ویرجینیا همچنین نقش مهمی در جنگ استقلال و جنگ داخلی آمریکا داشت. ویرجینیا دارای صنایع مختلفی است مانند دفاع، فضا، تحقیقات، توریسم و تجارت است. ویرجینیا در سال ۱۷۸۸ به عنوان ۱۰ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

مینه‌سوتا:

این ایالت در شمال مرکزی آمریکا واقع شده است و دارای آب و هوای سرد و خشک است. مینه‌سوتا شامل بیش از ۱۰ هزار دریاچه است و به همین دلیل به عنوان ایالت هزار دریاچه شناخته می‌شود. مینه‌سوتا دارای تنوع زیستی بالایی است و حیواناتی مانند گوزن، خرس، روباه، بوقلمون و بالد ایگل را در خود جای داده است. مینه‌سوتا دارای صنایع مختلفی است مانند کشاورزی، فناوری، تولید، تحقیقات و تجارت است. مینه‌سوتا همچنین دارای فرهنگ و جمعیتی متنوع است و بخش زیادی از ساکنان آن از اصل اسکاندیناوی، آلمانی و ایرلندی هستند. مینه‌سوتا در سال ۱۸۵۸ به عنوان ۳۲ امین ایالت به ایالات متحده پیوست.

 

بهترین ایالت‌های آمریکا

بهترین ایالت‌های آمریکا برای چه معیاری می‌خواهید بدانید؟ این کشور دارای تنوع زیادی از نظر جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است و هر ایالت ممکن است برای اهداف و سلایق مختلف مناسب باشد. برخی از معیارهایی که می‌توان برای انتخاب بهترین ایالت‌های آمریکا در نظر گرفت عبارتند از:

 

 • امنیت: این معیار نشان می‌دهد که چقدر احتمال دارد شما در یک ایالت با جرم و جنایت، حوادث طبیعی، بیماری‌ها و مشکلات دیگر روبرو شوید. براساس گزارش US News، بهترین ایالت‌های آمریکا از نظر امنیت عبارتند از: مین، ورمونت، نیوهمپشایر، نیوجرسی و آیووا.

 

 • اقتصاد: این معیار نشان می‌دهد که چقدر احتمال دارد شما در یک ایالت با فرصت‌های شغلی، درآمد، رشد اقتصادی و ثبات مالی مواجه شوید. براساس گزارش US News، بهترین ایالت‌های آمریکا از نظر اقتصاد عبارتند از: داکوتای شمالی، یوتا، مونتانا، واشنگتن و داکوتای جنوبی.

 

 • آموزش: این معیار نشان می‌دهد که چقدر احتمال دارد شما در یک ایالت با کیفیت آموزشی، دسترسی به امکانات آموزشی، سطح تحصیلات و موفقیت دانش‌آموزان و دانشجویان روبرو شوید. براساس گزارش US News، بهترین ایالت‌های آمریکا از نظر آموزش عبارتند از: ماساچوست، نیوجرسی، فلوریدا، واشنگتن و کلرادو.

 

 • محیط زیست: این معیار نشان می‌دهد که چقدر احتمال دارد شما در یک ایالت با زیبایی‌های طبیعی، تنوع زیست‌بومی، کیفیت هوا و آب و مسئولیت‌پذیری نسبت به محیط زیست مواجه شوید. براساس گزارش US News، بهترین ایالت‌های آمریکا از نظر محیط زیست عبارتند از: رود آیلند، هاوایی، دلاویر، مین و ورمونت.

سفر به آمریکا یکی از رویاهای بسیاری از گردشگران است که می‌خواهند از تنوع و زیبایی این کشور بزرگ و پیشرفته لذت ببرند. آمریکا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که هر کدام دارای ویژگی‌ها و جذابیت‌های خاص خود هستند. شما می‌توانید در آمریکا از شهرهای مدرن و پرهیجان، پارک‌های ملی و طبیعی، موزه‌ها و آثار تاریخی، فرهنگ‌ها و غذاهای متنوع، فعالیت‌های ورزشی و تفریحی و بسیاری چیزهای دیگر دیدن کنید. سفر به آمریکا یک تجربه بی‌نظیر و یادگاری است که شما را با شگفتی‌های این کشور آشنا می کند.

 

برای بازدید از آمریکا و دریافت ویزای توریستی آمریکا می توانید با کارشناسان مهاجرت اپلای نو در ارتباط باشید .

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top