پیگیری پیکاپ پاسپورت کانادا

پیگیری پیکاپ پاسپورت کانادا |پیگیری Tracking Number از سایت VAC کانادا

اگر پیکاپ پاسپورت کانادا انجام داده اید و می خواهید وضعیت کنونی پاسپورت خود را پیگری کنید با ما همراه باشید.

برای پیگیری وضعیت ویزای کانادا، شما می‌توانید از دو روش ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری استفاده کنید. در هر دو روش، شما باید یک شماره پیگیری یا Tracking Number داشته باشید که از طریق ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری دریافت می‌کنید.بعد از اینکه ترکینگ نامبر یا شماره پیگیری را به دست آوردید از طریق آموزش زیر وضعیت پاسپورت خود را چک کنید.

 

Tracking Number کانادا چیست؟

Tracking Number کانادا یک شماره پیگیری است که به شما در هنگام ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری برای درخواست ویزای کانادا داده می‌شود. با استفاده از این شماره، شما می‌توانید وضعیت درخواست خود را از طریق این لینک بررسی کنید. شما باید شماره پیگیری و تاریخ تولد خود را وارد کنید تا مکان فعلی برنامه خود را مشاهده کنید.

Tracking Number کانادا به شما کمک می‌کند که بدانید که درخواست شما در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه زمانی می‌توانید جواب ویزای خود را دریافت کنید. این شماره همچنین به شما امکان می‌دهد که با سفارت کانادا در ارتباط باشید و از آن‌ها سوالات خود را بپرسید.

 

Tracking Number کانادا را از کجا دریافت بکنم؟

۱-ثبت نام آنلاین

۲-مراجعه حضوری

۱-ثبت نام آنلاین

در روش ثبت نام آنلاین، شما باید به این لینک مراجعه کنید و با ورود به حساب کاربری خود، نوع ویزای مورد نظرتان را انتخاب کنید و وضعیت درخواست خود را بررسی کنید. شما می‌توانید با وارد کردن شماره پیگیری و تاریخ تولد خود، مکان فعلی برنامه خود را مشاهده کنید.

۲-مراجعه حضوری

در روش مراجعه حضوری هم ضروری است که ترکینگ نامبر خود را داشته باشید تا با وارد کردن شماره پیگیری و تاریخ تولد بتوانید وضعیت پاسپورت خود را پیگیری کنید. شما می‌توانید از طریق ایمیلی که در هنگام مراجعه به دفاتر انگشت نگاری درج کرده‌اید، با سفارت کانادا در ارتباط باشید. شما باید به ایمیل‌های ارسالی از سوی سفارت کانادا توجه کنید و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهید.

 

آموزش پیگیری ویزای کانادا مرحله به مرحله| چک کردن وضعیت پاسپورت پیکاپ شده

برای پیگیری مراحل زیر را طی کنید:

۱-روی لینک زیر کلیک کنید:

TRACK YOUR APPLICATION

و وارد سایت VFS global  شوید.

پیگیری پیکاپ پاسپورت کانادا
پیگیری پیکاپ پاسپورت کانادا

 

۲- در صفحه باز شده باید دو بخش اصلی را تکمیل کنید:

۲-۱: Tracking Number کانادا را وارد کنید. ( برای پیدا کردن ترکینگ ای دی به نامه سفارت مراجعه کنید).

۲-۲:

 

پیکاپ پاسپورت کانادا
پیکاپ پاسپورت کانادا

۳- پس از تکمیل این بخش کد کپچایی که در تصویر می بینید را وارد بکنید.و روی دکمه سرمه ای رنگ submit کلیک کنید.

 نتیجه پیکاپ پاسپورت شما در این بخش نمایش داده می شود و میتوانید از وضعیت دقیق پیکاپ پاسپورت خود مطلع شوید. 

 

پیکاپ پاسپورت کانادا

در مقاله پیکاپ پاسپورت در خصوص نحوه پیکاپ کردن و اینکه پیکاپ پاسپورت چیست صحبت کردیم اما به طور خلاصه در این بخش یک معرفی کوتاه از پیکاپ پاسپورت کانادا داریم:

پیکاپ پاسپورت کانادا یعنی ارسال پاسپورت شما به یکی از مراکز پردازش ویزا (VAC) یا سفارت کانادا برای درج ویزای کانادا در آن. این کار آخرین مرحله از اخذ ویزای کانادا است و نشان می‌دهد که ویزای شما صادر شده است.

برای انجام پیکاپ پاسپورت کانادا، شما باید مدارک زیر را داشته باشید:

  • اصل پاسپورت امضا شده
  • نامه تاییدیه ویزای کانادا (Passport Request Letter)
  • وکالت نامه به آژانس یا فرد مجاز برای انجام پیکاپ (اگر شما حضورا نمی‌توانید پاسپورت خود را ارسال کنید)

شما می‌توانید پاسپورت خود را به هر کشوری که دارای VAC یا سفارت کانادا است ارسال کنید، اما معمولا ایرانیان از شهرهای آنکارا و استانبول در ترکیه استفاده می‌کنند. هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا شامل هزینه باربری و هزینه پرداختی به سفارت می‌شود.

مدت زمان لازم برای پیکاپ پاسپورت کانادا

مدت زمان لازم برای پیکاپ پاسپورت کانادا معمولا بین ۷ تا ۱۴ روز است. شما می‌توانید با وارد کردن شماره پیگیری خود، وضعیت پاسپورت خود را  بررسی کنید.

مراحل پیکاپ پاسپورت کانادا

  • دریافت از مسافر
  • ارسال به خارج از ایران
  • دریافت در خارج از ایران
  • ارسال به سفارت
  • دریافت از سفارت
  • دریافت در ایران
  • تحویل به مسافر

فرایند پیکاپ پاسپورت کانادا به این صورت است که شما بعد از دریافت نامه یا ایمیل سفارت که اعلام می کند ویزای شما تایید شده است، باید پاسپورت خود را به یکی از مراکز صدور ویزای کانادا (VAC) یا سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه ایران ارسال کنید تا لیبل ویزا روی آن درج شود. برای این کار شما می توانید از خدمات آژانس های مسافرتی یا شرکت های مهاجرتی استفاده کنید که با اخذ وکالت نامه از شما، پاسپورت شما را به سفارت کانادا می فرستند و پس از دریافت آن را به شما تحویل می دهند.

 

مدارک پیکاپ پاسپورت کانادا

برای انجام پیکاپ پاسپورت کانادا، شما نیاز به مدارک زیر دارید:

اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
پرینت ایمیل سفارت که اعلام می کند ویزای شما تایید شده است
تکمیل صفحه آخر ایمیل نامه سفارت که شامل اطلاعات شخصی و آدرس شما است
وکالت نامه به آژانس یا شرکت مهاجرتی که قصد دارید از خدمات آن ها استفاده کنید.

 

هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا

هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا بستگی به کشوری که قصد ارسال پاسپورت خود را به آن دارید و آژانس یا شرکتی که انتخاب می کنید دارد. به طور متوسط، هزینه پیکاپ پاسپورت کانادا بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ هزار تومان متغیر است.

VAC کانادا چیست؟

VAC کانادا مخفف عبارت Visa Application Center کانادا است. این مراکز نماینده‌های خصوصی هستند که خدماتی مانند دریافت پاسپورت، انگشت نگاری، اطلاعات بیومتریک و پیگیری وضعیت ویزا را به متقاضیان ویزای کانادا ارائه می‌دهند. VAC کانادا نماینده دولت کانادا نیست و تصمیم‌گیری در مورد صدور یا رد ویزا را انجام نمی‌دهد.

VAC کانادا در بیش از ۱۳۰ کشور جهان وجود دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وبسایت آن‌ها، مراکز موجود در نزدیک‌ترین کشور به خود را پیدا کنند. برای مثال، ایرانیان می‌توانند برای انجام امور ویزای خود به VAC کانادا در استانبول، ترکیه مراجعه کنند. البته برای این کار، نیاز به اخذ وکالت نامه از پلیس مهاجرت ایران و پرداخت هزینه‌های مربوطه است.

 

VAC کانادا در تهران کجاست؟دفتر VAC در ترکیه

VAC یا مرکز صدور ویزای کانادا دفتری خصوصی است که تحت قرارداد با دولت کانادا می باشد و بخشی از امور مربوط به دریافت ویزای کانادا را انجام می دهد. از جمله این کارها می توان به ارسال مدارک، انجام بیومتریک و عکس برداری دیجیتال اشاره کرد.

با توجه به اینکه سفارت کانادا در ایران تعطیل بوده و دفاتر VAC در تهران یا سایر شهرها حضور ندارند، بنابراین لازم است که برای انجام امور ویزا به یکی از کشورهای همسایه مراجعه گردد. برای مثال، شما می توانید به دفتر VAC در ترکیه مراجعه کنید که آدرس آن به شرح زیر است:

Canada Visa Application Centre Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No: 27 Kat: 4 Beyoglu Istanbul, Turkey

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top