ویزای توریستی كامبوج

برای دریافت ویزای توریستی كامبوج ، شما می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی دولت کامبوج اقدام کنید. این ویزا یک ویزای تک ورودی است و هزینه آن 30 دلار آمریکا به علاوه 6 دلار هزینه پردازش است. اعتبار این ویزا 3 ماه است و شما می‌توانید تا 30 روز در کامبوج بمانید. زمان پردازش این ویزا 3 روز کاری است.

همچنین، شما می‌توانید برای دریافت ویزای توریستی کامبوج به صورت حضوری در فرودگاه اقدام کنید. هزینه ویزای توریستی در فرودگاه نیز 30 دلار به علاوه 6 دلار هزینه پردازش است و زمان پردازش آن 3 روز کاری است.

لطفاً توجه داشته باشید که برای ورود به کامبوج نیازی به تست کووید-19 یا ارائه گواهی واکسیناسیون نیست. با این حال، اگر پرواز شما از طریق یک فرودگاه دیگر به کامبوج متصل می‌شود، ممکن است باید الزامات آن فرودگاه را برآورده کنید که ممکن است شامل ارائه تست PCR قبل از پرواز باشد.

ویزای توریستی كامبوج Cambodia

برای ورود به کشور کامبوج، اکثر ملیت‌ها نیاز به ویزا دارند. شما می‌توانید برای گرفتن ویزای توریستی به سایت رسمی دولت کامبوج مراجعه کنید. در اینجا، شما می‌توانید با استفاده از کارت ویزا، مسترکارت، یونیونپی، آلیپی یا ویچت به صورت امن پرداخت کنید و گواهی eVisa را از ایمیل یا برنامه eVisa خود دانلود کنید.

نوع ویزا: ویزای توریستی (ویزای T)

 • نوع ورود: فقط ورود تکی
 • هزینه: 30 دلار آمریکا + 6 دلار هزینه پردازش
 • اعتبار: 3 ماه
 • مدت اقامت: 30 روز
 • زمان پردازش: 3 روز کاری

لطفاً توجه داشته باشید که اگر شما در حال پرواز به کامبوج هستید و پرواز شما دارای پرواز متصل است، شما باید شرایط فرودگاه متصل را برآورده کنید که ممکن است هنوز یک تست PCR قبل از پرواز را نیاز داشته باشد.

 

 

هزینه ویزای توریستی کامبوج

ویزای توریستی کامبوج بر اساس نوع ویزایی که برای شما صادر می‌شود، هزینه‌های مختلفی دارد. این هزینه‌ها ۴۹، ۵۹ و ۷۴ دلار است. این ویزا بعد از صدور به مدت 3 ماه اعتبار دارد و حداکثر مدت اقامت آن نیز 30 روز است.

برای دریافت ویزای توریستی کامبوج، شما نیاز به مدارک خاصی دارید که شامل اسکن پاسپورت، یک قطعه عکس، بلیط هواپیما و ووچر هتل می‌شود. شما می‌توانید از طریق سرویس eVisa برای دریافت ویزای خود اقدام کنید. در عرض سه و چهار روز کاری، مسافران ویزای توریستی اعطایی خود را برای کامبوج از طریق پست دریافت می‌کنند.

همچنین، بازدیدکنندگان می‌توانند ویزای توریستی خود را در نقاط مهم بین المللی ورودی دریافت کنند3. به بازدیدکنندگان توصیه می‌شود از سیستم eVisa برای دریافت ویزا از قبل استفاده کنند تا از بروز عوارض در هنگام فرود جلوگیری کنند.

 

كامبوج ١ ماهه توريستی ۶۵ دلار ١۰ روز كاری
  • اسكن پاسپورت
  • اسكن عكس پرسنلی
  • رزرو پرواز و هتل
درخواست ویزای کامبوج

اعتبار ویزای توریستی کامبوج

ویزای توریستی کامبوج یک ماهه است. این ویزا برای گردشگرانی که قصد بازدید از کامبوج را دارند، بهترین انتخاب است. پس از صدور ویزا، شما تا 3 ماه پس از ثبت نام در سایت مهلت دارید تا وارد کامبوج شوید. با این ویزا، شما فقط می‌توانید به منظور گردشگری وارد کامبوج شوید و اجازه کار، تجارت و تحصیل را نخواهید داشت.

همچنین، شما باید دو نسخه کپی از ویزا را همراه خود داشته باشید چرا که یکی از آن‌ها را هنگام ورود و دیگری را هنگام خروج از کامبوج از شما دریافت خواهند کرد.

 

زمان دریافت ویزای توریستی كامبوج

زمان دریافت ویزای توریستی كامبوج بستگی به نوع ویزایی دارد که شما انتخاب می‌کنید. در صورتی که از طریق سرویس eVisa برای دریافت ویزای خود اقدام کنید، می‌توانید در عرض سه و چهار روز کاری ویزای توریستی اعطایی خود را برای کامبوج از طریق پست دریافت کنید1. همچنین، در صورتی که از طریق ویزای الکترونیک توریستی اقدام کنید، زمان دریافت ویزا بین 1 تا 3 روز کاری است.

برای دریافت ویزای توریستی انواع کشورها مثل ویزای توریستی دبی و همین طور پیکاپ پاسپورت میتوانید از خدمات اپلای نو استفاده بکنید.

انواع ویزای Cambodia برای ایرانیان و سایر افراد

در کشور کامبوج، انواع ویزا عبارتند از:

۱-ویزای توریستی كامبوج (نوع T):

این ویزا برای بازدیدکنندگانی است که تا 30 روز در کامبوج به سر می‌برند. این ویزا فقط برای ورود تکی است و می‌تواند تمدید شود. هزینه آن 30 دلار آمریکا به علاوه 6 دلار هزینه پردازش است.

۲- ویزای عادی (نوع E):

این ویزا نیز برای ورود تکی است. هزینه آن 35 دلار آمریکا به علاوه 7 دلار هزینه پردازش است.

ویزای تجاری کامبوج (نوع E) برای بازدیدکنندگانی که برای کار به کامبوج سفر می‌کنند در دسترس است. این ویزا به دارنده حق اقامت یک ماهه در کامبوج را می‌دهد. هر ملیتی می‌تواند درخواست آنلاین برای ویزای کار ارائه دهد. این شامل افرادی است که در حال حاضر واجد شرایط درخواست ویزای کامبوج برای گردشگری در اینترنت نیستند.

بازدیدکنندگان کامبوج با ویزای معمولی می‌توانند برای هر یک از چهار نوع تمدید ویزای خود از داخل کشور درخواست دهند. تمدید ویزای تجاری EB برای فریلنسرها، کارمندان و خارجیانی که در کامبوج مشغول به کار هستند، تمدید ویزا در دسترس است. تمدید ممکن است تا یک سال ادامه یابد.

هر دو نوع ویزا 3 ماه اعتبار دارند و می‌توانند تا 30 روز اقامت را در کامبوج فراهم کنند. زمان پردازش برای هر دو نوع ویزا 3 روز کاری است.

۳- ویزای کلاس B:

این ویزا برای کارمندان سازمان‌هایی است که دولت کامبوج تشویق به درخواست ویزای کلاس B کرده است.

ویزای کلاس B یا ویزای تجاری کامبوج برای بازدیدکنندگانی که قصد کار در کامبوج را دارند، در دسترس است. این ویزا به دارنده حق اقامت یک ماهه در کامبوج را می‌دهد. هر ملیتی می‌تواند برای این ویزا آنلاین درخواست ارائه دهد.

این شامل افرادی است که در حال حاضر واجد شرایط درخواست ویزای کامبوج برای گردشگری در اینترنت نیستند، مانند ساکنان تایلند، برونئی و میانمار. در کامبوج، اداره گمرک ممکن است ویزای گردشگری و تجاری، از جمله eVisa را تا 30 روز تمدید کند. در صورت تمدید، دارندگان ویزای کامبوج می‌توانند برای یک دوره دو ماهه (60 روز) باقی بمانند.

 

۴- ویزای کلاس K:

این ویزا برای افرادی است که دارای تابعیت دوگانه با کامبوج و یک تبعه خارجی هستند.

ویزای کلاس K برای افرادی است که دارای تابعیت دوگانه با کامبوج و یک تبعه خارجی هستند.

این ویزا فقط برای ورود تکی است و تنها یک بار می‌تواند در گذرنامه صادر شود. گذرنامه باید حداقل شش ماه (بر اساس تاریخ انقضای گذرنامه) قبل از تاریخ ورود به کامبوج معتبر باشد.

برای دریافت ویزای کلاس K، بسته به محل تولد نوشته شده در گذرنامه، مستندات مورد نیاز متفاوت است:

 • اگر محل تولد در گذرنامه به عنوان کامبوج نوشته شده است، باید گذرنامه واقعی، فرم درخواست ویزا با یک عکس پاسپورت 2×2 پیوست، و یک فتوکپی از صفحه اطلاعات گذرنامه را ارائه دهید.
 • اگر محل تولد در گذرنامه به عنوان کامبوج نوشته نشده است، باید گذرنامه واقعی، فرم درخواست ویزا با یک عکس پاسپورت 2×2 پیوست، کپی از شناسنامه تولد کودک، کپی از ویزای K قدیمی و صفحه اطلاعات گذرنامه (اگر موجود است)، و صفحه اطلاعات گذرنامه والدین را ارائه دهید.

هزینه‌ای برای دریافت ویزای کلاس K دریافت نمی‌شود.

۵- ویزای کلاس C:

این ویزا در اختیار کارمندان سازمان‌های غیردولتی بین‌المللی قرار می‌گیرد.

هر دو نوع ویزای توریستی و عادی 3 ماه اعتبار دارند و می‌توانند تا 30 روز اقامت را در کامبوج فراهم کنند. زمان پردازش برای هر دو نوع ویزا 3 روز کاری است.

 

 

جاذبه های گردشگری کامبوج

کامبوج دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی کند1. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

 1. آنگکور وات (Angkor Wat): بدون شک شهر آنگکور وات، از زیباترین و معروف‌ترین جاذبه‌های کشور کامبوج است. این معبد باستانی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، نمادی از میراث فرهنگی کامبوج و بزرگترین بنای مذهبی در جهان است.
 2. پنوم پن (Phnom Penh): پایتخت کامبوج، قلب تپنده این کشور است. این شهر با داشتن آثار تاریخی پراکنده، یکی از بهترین مکان‌ها برای افرادی است که می‌خواهند تاریخ این کشور و دوران مدرن آن را با هم کشف کنند.
 3. سواحل سیانوکویل (Sihanoukville): سواحل سیانوکویل نه تنها برای توریست‌های مختلفی که به آن سفر می‌کنند، بلکه برای افراد محلی هم یکی از بهترین مناطق کشور برای گذراندن تعطیلات و لذت بردن از سواحل آفتابی است2.
 4. کامپوت (Kampot): این شهر که در کنار رودخانه قرار گرفته است، پر از آثار باقی مانده از دوران های قدیم است.

برای تجربه فرهنگ کامبوج، بازدیدکنندگان می‌توانند از شهرهای دیگری مانند سیم ریپ و باتامبانگ نیز بازدید کنند1.

سفارت کامبوج در ایران

کامبوج در ایران سفارت ندارد. برای اخذ ویزای کامبوج، ایرانیان می‌توانند به صورت الکترونیکی اقدام کنند. برای اطلاعات بیشتر، بهتر است به سایت رسمی دولت کامبوج یا سایت‌های مرتبط مراجعه کنید.

 

 

مهاجرت به کامبوج

مهاجرت به کامبوج می‌تواند از طریق چندین روش انجام شود:

 1. سرمایه‌گذاری: افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کامبوج را دارند، می‌توانند با خریداری خانه به مبلغ 100000 دلار و نگهداری آن برای 10 سال، به اقامت و پاسپورت این کشور دست یابند. همچنین می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری دولتی به اقامت دست یابند.
 2. کاری: افراد می‌توانند از طریق ثبت شرکت و شروع کسب و کار، به شرط استخدام نیروی کامبوجی، به اقامت دست یابند.
 3. تحصیلی: دانشجویان خارجی در کامبوج شرایط مناسبی دارند. آن‌ها می‌توانند از ویزای همراه برای خانواده خود استفاده کنند و امکان کار کردن ضمن تحصیل به صورت نیمه وقت را نیز دارند.

همچنین، کامبوج کشوری با تاریخ بی‌نظیر، فرهنگ پویا و طبیعت بکر است که هر ساله برای مهاجران جذابیت بیشتری پیدا می‌کند. با هزینه‌های اقتصادی کمتر نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، زندگی در کامبوج برای مهاجران بسیار مناسب است.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top