وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا یکی دیگر از خدمات اپلای نو

گرفتن ویزای آمریکا چندان کار ساده ای نیست و هر کسی توان دریافت ویزای آمریکا را ندارد داشتن پروسه چند ماهه گرفتن ویزا از تکمیل فرم  160 Ds تا دریافت وقت مصاحبه  و … همگی موضوعات مهمی در پروسه اخذ ویزا هستند که از توان و حوصله هر کسی برای گرفتن ویزا خارج هستند.

شما برای دریافت ویزای تحصیلی، توریستی، کاری و لاتاری آمریکا نیاز به انجام مصاحبه دارید و برای مصاحبه نیاز به دریافت وقت از پیش تعیین شده.

برای  اخذ برخی از ویزاها مثل ویزای لاتاری وقت مصاحبه توسط خود سفارت تعیین می شود و از طریق ایمیل یک تا دو ماه قبل از زمان مصاحبه برای شما ارسال می گردد تا خودتان را برای مصاحبه آماده بکنید.

اما اگر قصد دارید ویزای توریستی آمریکا،‌ ویزای تحصیلی آمریکا و … را دریافت بکنید نیاز به گرفتن وقت سفارت دارید و باید بعد از تکمیل فرم درخواست ویزای غیر مهاجرتی یعنی فرم DS-160 این کار را انجام دهید.

 

وقت فوری سفارت آمریکا با اپلای نو

برای دریافت سریع ترین زمان ممکن برای مصاحبه می توانید از وقت های کنسلی دیگران نیز استفاده بکنید. برای اینکار به طور مداوم سایت وقت دهی سفارت را چک کنید تا در صورت مشاهده تایم کنسلی وقت خالی را سریعا رزور کنید. البته انجام اینکار بسیار حوصله سر بر است و عموما شرکت های مهاجرتی برای این کار از ربات وقت دهی استفاده میکنند. استفاده از ربات وقت دهی سفارت هیچ اختلالی در دریافت پروسه وقت دهی شما ایجاد نمیکند و کمک بزرگی به شما میکندکه بتوانید زودتر به ویزای خود برسید.

اگر قصد گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا از ارمنستان،‌ابوظبی‌، دبی یا گرجستان و عمان را دارید با ما در ارتباط باشید.

 

انتخاب سفارت برای مصاحبه | برای مصاحبه به کدوم سفارت برم بهتره؟

اگر در انتخاب سفارت برای گرفتن ویزا سردگم هستید و شک دارید که در حال حاضر با توجه به شرایط شما کدام سفارت برای شما بهتر است ؟ یا کدام سفارت آمار ویزاهای بیشتری دارد توصیه می کنیم قبل از هرکاری با کارشناسان اپلای نو در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را به شما بدهند. شرایط هر کیس متقاضی دریافت ویزا با کیس دیگر متفاوت است برای همین نمی شود نسخه کلی برای انتخاب سفارت پیچید اما شاید بد نباشد که بدانید ایرانیان برای مصاحبه بیشتر به پنج سفارت ارمنستان، ابوظبی، دبی،‌ عمان،‌استانبول و آنکارا میروند. البته که آمار ویزای هریک از این سفارت ها متفاوت است و دانستن آمار ویزای ها نیز در هر وحله زمانی میتواند در تصمیم نهایی شما تاثیر گذار باشد.

 

انتخاب سفارت یکی از مهمترین مراحل دریافت ویزای آمریکا است. با انتخاب نادرست سفارت ممکن است از دریافت ویزای آمریکا باز بمانید. اما چرا

در ادامه و با خواندن کامل بخش انتخاب سفارت آمریکا متوجه این موضوع می شوید.

در انتخاب سفارت چند موضوع مهم وجود دارد:

  • اولین وقت خالی سفارت 
  • آمار ویزا های سفارت
  • شرایط موجود کشوری که سفارت در آن واقع شده است
  • شرایط فردی متقاضی دریافت ویزا

 

  • اولین وقت خالی سفارت 

به قدری متقاضی دریافت ویزای آمریکا بالاست که همواره صف های چندین ساله برای دریافت این ویزا وجود دارد و به همین خاطر گرفتن وقت سریع سفارت یکی از آرزوهای هر متقاضی دریافت ویزای جدید است. پیشنهاد میکنیم در قدم اول با چک کردن اولین وقت خالی سفارت آمریکا یک برنامه ریزی ساده نسبت به پروسه کاری خود بچنید. چند سفارت را با توجه به شرایط زمانی و اولین زمان خالی سفارت انتخاب بکنید و روی کاغذ بنویسید سپس به سراغ موارد بعدی بروید.

 

  • آمار ویزا های سفارت

موضوع دومی که باید در انتخاب سفارت دقت بکنید آمار ویزای های صادر شده آن سفارت است آمار ویزاهای صادر شده هر ماه میلادی همواره در کانال تلگرام اپلای نو در دسترس است با دیدن آمار ویزا های صادر شده هر ماه سفارت و همین طور مشاهده این آمار به تفکیک نوع ویزا میتوانید دید بازتری داشته باشید و سفارت هایی که قبل تر انتخاب کرده اید را اولیت بندی بکنید.

  • شرایط موجود کشوری که سفارت در آن واقع شده است.

یکی از فاکتور هایی که اکثر افراد در انتخاب سفارت نادیده میگیرند شرایط کشوری است که سفارت در آن واقع شده است اگر کشوری که قصد دارید در آن مصاحبه خود را انجام دهید در آستانه جنگ داخلی یا موارد سیاسی دیگری است ممکن است در روند گرفتن ویزای شما اختلالی ایجاد بکند. متاسفانه یا شاید هم خوشبختانه عملکرد کلی سفارت بسیار به شرایط کلی کشوری که سفارت در آن واقع شده است بستگی دارد یعنی کوچکترین اختلالی باعث تعطیلی سفارت می شود و در نتیجه پروسه ویزای شما تحت تاثیر همین عامل قرار میگیرد پس بد نیست نگاهی به وضعیت احتمالی آینده آن کشور داشته باشید .

 

  • شرایط فردی متقاضی دریافت ویزا

بازهم داستان شرایط کیس که بسیار مهم است . قبل از هر اقدامی و انتخاب سفارت در نظر داشته باشید که شرایط کیس شما برای دریافت ویزا چیست از شرط سنی گرفته تا تمکن مالی که در نظر گرفتیه اید را روی کاغذ بنویسید اگر مورد خاصی در کیس شماست و احتمال می دهید که ممکن است در دریافت ویزای شما اختلالی ایجاد بکند مثل مشکل سربازی، سن یا عدم وابستگی به وطن،‌ بهتر است حتما قبل از انجام هرکاری با مشاورین ما در ارتباط باشید.

برای بررسی درست و دقیق تمام این شرایط بهترین سفارت را انتخاب بکنید.

 

 

 

مراحل رزو وقت سفارت آمریکا

به طور کلی برای دریافت وقت سفارت ایالات متحده شما باید مراحل زیر را طی بکنید.

۱- تکمیل فرم آنلاین DS-160

2- ثبت نام در سایت https://ais.usvisa-info.com

۳- پرداخت هزینه وقت سفارت و انگشت نگاری

۴- تعیین وقت مناسب برای مصاحبه

 

۱- فرم Ds-160 یک فرم آنلاین برای درخواست ویزاهای غیر مهاجرتی مثل ویزای توریستی ، تحصیلی و  … در مقاله های دیگر راجب این فرم صحبت خواهیم کرد.

۲-ثبت نام در سایت ais.usvisa-info.com بسیار ساده است.

۳- پرداخت هزینه دلاری وقت سفارت و انگشت نگاری

پس از تکمیل فرآیند ثبت نام نوبت به دریافت وقت است برای تایید نهایی وقت تنظیم شده باید هزینه دلاری سفارت را بپردازید.

۴- تعیین وقت مناسب برای مصاحبه

پس از پرداخت جدول زمانی وقت در اختیار شما قرار می گیرد.

 

سوالات متداول:

آیا دریافت وقت مصاحبه برای ویزای توریستی با وقت برای ویزای تحصیلی متفاوت است؟

بله وقت مصاحبه هر ویزا متفاوت است و امکان جا به جایی وقت این دو ویزا باهم وجود ندارد.

آیا پس از تعیین وقت مصاحبه امکان ثبت یک فرم DS160 جدید است؟

خیر شما پس از تعیین وقت مصاحبه امکان تغییر شماره پاسپورت و فرم DS-160 را ندارید.

آیا پس از ثبت نهایی و پرداخت هزینه دلاری وقت مصاحبه امکان کنسلی وقت و پس گرفتن وقت مصاحبه وجود دارد؟

متاسفانه شما پس از پرداخت هزینه وقت مصاحبه امکان عودت وجه را ندارید. پس لطفا تنها زمانی که از تصمیم خود مطمئن هستید اقدام به دریافت وقت مصاحبه ویزا آمریکا بکنید.

آیا می توانم از شما درخواست بکنم فقط وقت سفارت را برای بنده تهیه بکنید و بقیه مراحل را خودم طی بکنم ؟ 

بله حتما شما می توانید کل پروسه دریافت ویزای توریستی یا هر بخش از این پروسه از اولین مرحله یعنی تکمیل فرم DS-160 تا آخرین مرحله یعنی پیکاپ پاسپورت را به مجموعه اپلای نو بسپارید.

 

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت

۱- پرینت تاییده فرم DS 160

۲- عکس ۵ در ۵ تمام رخ با پس زمینه سفید و شرایطی مشابه با عکس لاتاری گرین کارت آمریکا

۳- کپی صفحه اول پاسپورت ( پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.)

۴-آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر برای ارتباط

در صورت داشتن ویزای آمریکا درگذشته اسکن ویزای قبلی خود را داشته باشید.

 

دریافت وقت کنسلی ویزای آمریکا

اگر برای گرفتن وقت سفارت سوالاتی دارید می توانید با تماس با دفتر اپلای نو سوالات خود را از ما بپرسید یا در صورت نیاز با دریافت مشاوره مهاجرت با کارشناسان ما صحبت بکنید تا ریسک عدم دریافت ویزای خود را به حداقل برسانید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top